Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ

Загрузка...

ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ / сторінка 4

Назва:
ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,31 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
В рану підтягується дванадцятипала кишка разом з підшлунковою залозою, загальна жовчна протока, що знаходиться у товщині гепато-дуоденальної зв’язки, вивільнюється від оточуючих тканин, двічі перев’язується шовком (№6), між лігатурами видаляється шматочок протоки довжиною 0,3-0,5 см, щоб уникнути його відновлення після операції, що деякі автори спостерігали після звичайної перев’язки загальної жовчної протоки у собак і інших лабораторних тварин через різні проміжки часу після оперативного втручання. Перев’язка і навіть перерізка загальної жовчної протоки не виключає можливості її відновлення, оскільки тканинам вивідних проток залоз характерна значна здатність до регенерації. З цього приводу І.П.Павлов писав: “ Ні перев’язка, ні проста перерізка ductus choledochus не гарантують непрохідність цієї протоки на більш тривалий час” (І.П.Павлов. Повн.зб.тв., т.11, кн.2, М., 1951, с.581).
Після обтурації загальної жовчної протоки на стінку жовчного міхура накладається кисетний шов, відсмоктується жовч і вшивається фланець бокового відростка фістульної трубки. Фланець корпусу фістульної трубки після введення в його канал позадослідного вкладиша з гумовим клапаном вшивається в дванадцятипалу кишку на 2-3 см дистальніше Фатерова соска. Рана черевної стінки закривається багатоповерховим швом. Вивід фістульної трубки фіксується у передньому кутку рани або трохи праворуч в спеціально зробленому у черевній стінці отворі, що залежить від ширини грудної клітки тварини.
Модифікована П.С.Лященко методика одержання фістульних собак є більш досконалою в порівнянні з запропонованими раніше і придатною для вивчення жовчної секреції у собак. Вона передбачає такі можливості:
а) вирізання між двома лігатурами шматочка (0,3-0,5 см) загальної жовчної протоки виключає надходження жовчі в кишку природним шляхом і забезпечує повний облік кількості виробленої печінкою чистої жовчі;
б) наявність фістул жовчного міхура і дванадцятипалої кишки, сполучених між собою внутрішнім анастомозом, по якому жовч поза дослідом надходить в кишку, виключає порушення травлення та жовчоутворення, які неминуче виникають при хронічній втраті жовчі;
в) наявність в сполучній трубці гумового клапана забезпечує проходження жовчі і слизу в напрямку кишківника і запобігає рефлюксу хімусу в жовчний міхур при підвищенні тиску в дванадцятипалій кишці, попереджує запальні процеси печінки, жовчного міхура і протоків;
г) використання комбінованих фістульних трубок має переваги в порівнянні з металевими й пластиковими: вони більш легкі і не викликають некрозу тканин, що запобігає випадінню трубки при вільному русі тварини; крім того, плексигласові трубки менше подразнюють слизову оболонку жовчного міхура і кишки;
д) достатньо довгий вивід фістульної трубки позбавляє експериментатора від вибору для операцій тільки широкогрудих собак. Однак, цей метод не дозволяє вивчати закономірності виходу жовчі в дванадцятипалу кишку через дистальну частину загальної жовчної протоки, що, правда, не входило в задачі наших досліджень.
Всі операції виконані з дотриманням умов асептики й антисептики під нембуталовим наркозом (30-40 мг\кг маси тварини внутрішньочеревно). Післяопераційний період проходив нормально. Досліди починали проводити через 3 тиждні після оперативного втручання.
Нормальний стан оперованих нами тварин і відсутність при розтині патологоанатомічних змін в печінці й інших внутрішніх органах дозволяють вважати, що ця методика цілком придатна для тривалого вивчення жовчоутворювальної функції печінки у собак за умов хронічного експерименту.
Відмітимо, що в наших дослідженнях впливів гормонів підшлункової залози на жовчоутворювальну функцію у собак концентраційна діяльність жовчного міхура не могла суттєво змінювати хімічний склад жовчі, оскільки остання в ньому практично не затримувалась, а виливалась через фістулу у жовчоприймач.
Враховуючи, що інтенсивність секреції жовчі певною мірою відображує добовий ритм обміну речовин, всі досліди проводили на голодних (18-20 годин після годівлі) безпородних собаках в один і той же час доби, тобто з 10 до 14 години, що запобігало можливим похибкам в оцінці отримуваних результатів, пов’язаним із впливом добового метаболічного ритму на холерез.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок