Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ

ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ / сторінка 6

Назва:
ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,31 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Приготування стандарту проводили таким чином: на аналітичних терезах важили 5 мг білірубіну і розчиняли його в 100 мл хлороформу. 1 мл такого розчину містить 0,05 мг білірубіну. Це – розчин А, з якого готували робочий розчин Б, для чого 1 мл розчину А доливали до 5 мл хлороформом. Такий розчин містить в 1 мл 0,01 мг білірубіну. При побудові калібровочної кривої для колориметрії на ФЕК-56 в ряд пробірок відливали різну кількість робочого розчину Б (1, 2, 3 мл і т.д. в залежності від того скільки точок потрібно було одержати на кривій). На водяній бані випаровували хлороформ досуха (температура кипіння хлороформу 61,2° С). Після цього осад білірубіну знову розчиняли в однаковій кількості хлороформу, перемішували, додавали 3 мл 96° спирту і 0,5 мл діазореактиву. В залежності від кількості білірубіну в пробірках з’являлось забарвлення різної інтенсивності. Колір пробірок визначали в ФЕК і відмічали відповідні точки на міліметровому папері. В подальшому визначали кількість білірубіну по цьому графіку.
Білок в жовчі визначали за методом Лоурі, який полягає в слідуючому. До 0,4 мл досліджуваного розчину (0,01 мл жовчі + 0,38 мл дистильованої води) додавали 2 мл робочого розчину, який складається з реактиву 1 ( 1 мл 0,5%-ного розчину CuSO4·5H2O в 1%-ному розчині цитрату натрію) і реактиву 2 (50 мл 2%-ного розчину Na2CO3 в 0,1 Н розчині NaOH). Робочий розчин готували в день визначення. Досліджуваний розчин залишали при кімнатній температурі на 10 хвилин, після чого додавали 0,2 мл розчину Фоміна-Чокальтеу. Вміст пробірки ретельно перемішували і через 30 хвилин колориметрували при довжині хвилі 750 нм на фотометрі КФК-3. Чутливість метода – 10 – 100 мкг білка в пробі.
Концентрацію сумарних жовчних кислот, холестерину, і неорганічного фосфору в жовчі визначали за допомогою специфічних кольорових реакцій, використовуючи при цьому фотоелектроколориметри ФЕК-56 і АІ-ЕЦ2-С, фотоколориметр-нефелометр ЛМФ-69 та спектрофотометр СФ-46. Відлік сумарної кількості жовчних кислот (за холевою кислотою), холестерину (за чистим холестерином), і неорганічного фосфору (за фосфорнокислим калієм) проводили за калібровочними кривими, накресленими з цією метою. Абсолютний вміст досліджуваних нами компонентів жовчі визначали математично, множачи їх кількість в одиниці об’єму на величину півгодинної порції секрету. Кількість жовчі та абсолютний вміст її складових компонентів перераховані на 1 кг маси тварини, що дозволило обробляти статистично дані, одержані в дослідах на собаках з різною масою тіла.
Фактичний матеріал оброблено методом варіаційної статистики з урахуванням критерію t Стьюдента (Венчиков А.И., Венчиков В.А., 1974). Достовірними вважалися відмінності між контролем і дослідом при р<0,05.
Одержанні в дослідах данні представлені у вигляді таблиць і графіків, які показують зміни жовчної секреції по групі тварин. В деяких випадках індивідуальні особливості жовчоутворювального процесу коментуються окремо.
Необхідно відмітити, що експериментальна частина нашої роботи виконана на здорових тваринах. Використана нами методика дозволяла одержувати жовч в чистому вигляді і в необхідний час досліду, точно визначати кількість виробленого печінкою секрету при нормальній діяльності всього шлунково-кишкового тракту, тобто проведені нами дослідження цілком відповідають основним вимогам об’єктивного вивчення функцій травних залоз, які в свій час були чітко сформульовані засновником синтетичної фізіології І.П.Павловим.
 
Результати дослідження та їх обговорення.
Наші дослідження показали, що рівень спонтанної натщесерце секреції жовчі у собак впродовж чотирьох годин досліду знижується, причому одночасно спостерігається зменшення виділення з жовчю жовчних кислот (вільних і кон’югованих), холестерину, білірубіну, кальцію та неорганічного фосфору. Поступове зниження як секреції самої жовчі, так і її складових інгредієнтів було статистично вірогідним (р<0,01, р<0,001). Отже, з перебігом контрольних дослідів знижується функціональний рівень гепатоцитів, що ми пов’язуємо з відсутністю регулюючих впливів на них жовчних кислот, значна частина яких вилучається з ентеро-гепатичного циклу при заборі проб жовчі під час досліду (Рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок