Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ

Загрузка...

ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ / сторінка 7

Назва:
ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,31 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
1).
Рис.1. Динаміка спонтанної секреції жовчі у собак в період досліду (M±m; n=31). Примітка.** - p < 0,01 відносно першої проби
Наші досліди показали, що інсулін стимулює печінкову секрецію, що відображується як на рівні секреції жовчі, так і на її якісному складі, причому холеретичний вплив гормону був дозозалежним – в дозі 1 од\кг цей гормон стимулював жовчоутворення більш істотно, ніж в дозі 0,5 од\кг. Підвищення жовчоутворення під впливом інсуліну спостерігалось впродовж всього досліду, але максимальним гіперхолеретичний ефект гормону був через годину після його підшкірного введення. Так, в дозі 0,5 од\кг інсулін збільшував секрецію жовчі через годину після введення на 67%, а в дозі 1 од\кг в цей же проміжок часу секреція зросла на 167% (р<0,001; Рис.2).
Рис.2. Вплив різних доз інсуліну на динаміку жовчоутворення у собак (M±m; n=37). Примітки: * - p < 0,05; ** - p< 0,01; *** - p < 0,001 порівняно з спонтанною секрецією.
Дозозалежними були й зміни якісного складу жовчі під дією цього чинника, тобто в дозі 1 од\кг цей гормон більш істотно стимулював секрецію з жовчю солей жовчних кислот, кальцію і неорганічного фосфору, ніж в дозі 0,5 од\кг.
Окреме місце в змінах якісного складу жовчі під впливом інсуліну посідає секреція білка з жовчю, яка виявилась також дозозалежною. Якщо в дозі 0,5 од\кг цей гормон стимулював цю секрецію, то в дозі 1 од\кг – зменшував її. Оскільки синтез і секреція білка з жовчю є процес енергозалежний, а дія інсуліну на жовчоутворення опосередковується викликаною ним гіпоглікемією, ми припускаємо, що секреція білка з жовчю більше, ніж решта досліджуваних нами компонентів жовчі залежить від рівня глікемії і гальмується при значному зменшенні рівня глюкози в крові.
Застосування інсуліну в більших дозах (1,5 од\кг) у голодних собак викликало різке зниження концентрації глюкози в крові і гіпоглікемічну кому, що супроводжувалось значним зменшенням і навіть повним припиненням жовчоутворення. Цей важливий факт доводить, що дія інсуліну на процес жовчоутворення опосередковується викликаною інсуліном гіпоглікемією і пов’язаним з нею підвищенням тонусу ядер блукаючих нервів, котрі є для печінки секреторними.
В складі сумарних холатів жовчі інсулін змінив секрецію як таурохолатів, які становлять більшу частину сумарних холатів, так і вільних жовчних кислот. Наші досліди показали, що інсулін в дозі 0,5 од\кг підвищував секрецію таурохолатів холевої і диоксихоланових кислот, однак майже не змінював співвідношення між ними. В цій же дозі інсулін збільшував і секрецію вільних жовчних кислот з жовчю, що відобразилось на секреції як холевої кислоти, так і диоксихоланових кислот. Однак, секреція вільної холевої кислоти проходила інтенсивніше під впливом цього гормону, ніж секреція диоксихоланових кислот. Якщо зважити, що холева кислота є первинною, збільшення її секреції під дією інсуліну може свідчити про вплив цього гормону саме на біосинтез жовчних кислот в гепатоцитах. Про це ж свідчить і той факт, що інсулін більшою мірою стимулює секрецію вільних жовчних кислот, ніж таурокон’югатів.
Для з’ясування ролі парасимпатичної М-холінергічної нервової системи в реалізації гіперсекреторних впливів інсуліну на жовчоутворення ми дослідили вплив цього гормону на секреторну функцію печінки у попередньо атропінізованих собак. Наші досліди показали, що окремо введений інсулін в дозі 1 од\кг підвищує секрецію жовчі впродовж всього досліду, тоді як введений на фоні дії атропіну цей гормон збільшує секрецію жовчі лише в останню годину досліду, через дві з половиною години після введення атропіну, коли блокатор частково інактивується, а дія інсуліну ще продовжується. Крім змін динаміки жовчоутворення у атропінізованих собак спостерігались аналогічні зміни її якісного складу, що відобразилось на секреції з жовчю сумарних холатів і кальцію. Наші дані свідчать, що атропінізація значно зменшує стимулюючий вплив інсуліну на жовчоутворення за рахунок блокади М-холінергічної парасимпатичної нервової системи, нормальна активність якої необхідна для реалізації стимулюючих впливів інсуліну на секрецію жовчі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок