Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ

ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ / сторінка 8

Назва:
ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,31 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Якщо зважити, що рівень активності М-холінергічної парасимпатичної нервової системи залежить від рівня глікемії, можна припустити, що вплив інсуліну на жовчоутворення опосередковується викликаною цим гормоном гіпоглікемією і підвищенням тонусу ядер блукаючих нервів (Рис.3).
Рис.3. Вплив інсуліну на рівень жовчоутворення у атропінізованих собак (M±m; n=12). Примітки: * - p < 0,05; ** - p< 0,01; *** - p < 0,001 порівняно з контролем.
Для з’ясування ролі глікемії в реалізації гіперсекреторних ефектів інсуліну на печінку ми провели серію експериментів , в яких дослідили спільну дію інсуліну і глюкози на жовчосекреторний процес. Результати наших дослідів свідчать, що внутрішньовенне введення гіпертонічного розчину глюкози на фоні дії екзогенного інсуліну короткочасно зменшує гіперхолеретичний ефект цього гормону, який через півгодини відновлюється і посилюється, що, на нашу думку, викликано спільним впливом екзогенного і ендогенного інсуліну, який секретується у відповідь на викликану гіперглікемію. При порівнянні спільної дії інсуліну і глюкози не з рівнем спонтанної секреції жовчі, а з секрецією під впливом окремо введеного інсуліну на динаміку жовчоутворення з’ясувалось, що гіперглікемія гальмує секрецію жовчі впродовж 2,5 годин секреції (Рис.4). Спільна дія екзогенного інсуліну і глюкози викликала також аналогічні зміни секреції сумарних холатів і кальцію з жовчю. Приймаючи до уваги те, що під впливом інсуліну в гепатоцитах здійснюються численні специфічні метаболічні реакції, пов'яз’ні з обміном вуглеводів, білків та жирів, цілком можливо, що вплив цього гормону на жовчоутворення запускається викликаною ним гіпоглікемією і підвищенням тонусу ядер блукаючих нервів, а далі підтримується специфічними внутрішньоклітинними механізмами, які стимулюються гормон-рецепторною взаємодією.
Рис.4. Вплив спільної дії інсуліну (0,5 од\кг) і глюкози на рівень жовчоутворення у собак (M±m; n=8). Примітки: * - p < 0,05; ** - p< 0,01; *** - p < 0,001 порівняно з контролем.
Глюкагон, що був введений внутрішньовенно в дозі 0,05 мг\кг, стимулював процес жовчоутворення, що відобразилось як на рівні секреції, так і на якісному складі жовчі. У тварин з нормальною активністю парасимпатичної нервової системи глюкагон збільшував кількість секретованої жовчі впродовж всього досліду, однак максимальна глюкагонова гіперсекреція жовчі тривала годину і розпочиналась з другої півгодини досліду після введення гормону (Табл.1).
Таблиця 1.
Вплив глюкагону (0,05 мг\кг) на динаміку жовчоутворення та секрецію жовчних кислот і холестерину з жовчю у собак (M±m).
Примітка. Глюкагон введено внутрішньовенно в дозі 0,05 мг\кг об 11.00.
На фоні гіперсекреції жовчі і збільшення в ній абсолютного вмісту холатів дебіт холестерину в цьому секреті майже не змінювався і була помітна лише тенденція до зменшення цього показника під впливом глюкагону впродовж досліду. Зазначені зміни абсолютного вмісту холестерину в жовчі собак після глюкагонового навантаження виявилися не істотними (р > 0,05).
Наші досліди показали, що глюкагон в дозі 0,05 мг\кг стимулював секрецію сумарних холатів жовчі, причому найвищий гіперсекреторний ефект спостерігався вже через півгодини після введення гормону і тривав впродовж години, тобто проявлявся на півгодини раніше, ніж вплив глюкагону на рівень секреції самої жовчі. За допомогою тонкошарової хроматографії ми з’ясували, що глюкагон стимулював секрецію і таурохолатів, і вільних жовчних кислот жовчі. При абсолютному збільшенні секреції всіх жовчних кислот, і кон’югованих, і вільних, співвідношення між ними лишалось постійним. Але в складі вільних жовчних кислот збільшення секреції останніх відбувалось переважно за рахунок диоксихоланових кислот, секреція яких зростала інтенсивніше, ніж вільної холевої кислоти, що свідчить про активацію глюкагоном переважно тих ферментів, котрі забезпечують біосинтез і секрецію саме диоксихоланових кислот жовчі.
Зміни секреції білків жовчі під впливом глюкагону відбувались синхронно змінам секреції жовчних кислот, тобто стимуляція їх секреції спостерігалась одразу ж після введення гормону з першої півгодини досліду, максимум гіперсекреції тривав годину, далі секреція поступово зменшувалась, але до кінця експерименту залишалась вищою за контрольні показники.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок