Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ

Загрузка...

ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ / сторінка 9

Назва:
ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,31 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Секрецію кислотонезалежної фракції жовчі, окрім секреції її білків, характеризує секреція неорганічних іонів, яку ми вивчали на прикладі секреції кальцію і неорганічного фосфору. Глюкагон викликав зростання секреції кальцію, яка була підвищеною впродовж всього досліду, але починаючи з другої півгодини після введення гормону. Аналогічні зміни під впливом цього гормону відбулись і з секрецією неорганічного фосфору (Табл.2).
Таблиця 2.
Вплив глюкагону (0,05 мг\кг) на секрецію кальцію і неорганічного фосфору та екскрецію білірубіну з жовчю у собак (M±m).
Примітка: Глюкагон введено внутрішньовенно в дозі 0,05 мг\кг об 11.00.
У попередньо атропінізованих собак глюкагон не проявляв гіперсекреторного ефекту, що відобразилось як на рівні секреції жовчі (Рис.5), так і на секреції сумарних солей жовчних кислот, кальцію і неорганічного фосфору. Секреція холестерину, хоча і не збільшувалась під впливом гормону у інтактних тварин, у атропінізованих була істотно меншою від спонтанної секреції. І тільки екскреція білірубіну дещо зросла під впливом глюкагону у атропінізованих собак. Описані зміни секреції жовчі і її складових компонентів у атропінізованих собак свідчать про необхідність інтактної холінергічної парасимпатичної нервової системи для прояву гіперхолеретичних ефектів глюкагону.
Рис. 5. Вплив глюкагону на рівень жовчоутворення у атропінізованих собак (M±m; n=14). Примітки: * - p < 0,05; ** - p< 0,01 порівняно з контролем.
В И С Н О В К И
Гормони підшлункової залози інсулін і глюкагон беруть участь в регуляції жовчоутворювальної функції печінки.
Інсулін стимулює жовчоутворювальну функцію печінки, підвищуючи рівень холерезу і збільшуючи вміст складових інгредієнтів в жовчі. Ступінь вираженості гіперхолеретичного впливу гормону прямо залежить від дози останнього.
Інсулін та глюкагон не змінюють співвідношення між таурохолатами і вільними жовчними кислотами в спектрі жовчних кислот жовчі при значному збільшенні абсолютної кількості як таурохолатів, так і некон’югованих жовчних кислот.
Для прояву гіперхолеретичних ефектів інсуліну та глюкагону необхідна інтактна холінергічна нервова система. При її блокаді атропіном такі ефекти гормонів менше виражені або зовсім не проявляються.
Гормони інсулін і глюкагон є справжніми холеретиками, оскільки вони стимулюють жовчоутворення за рахунок збільшення як кислотозалежної, так і кислотонезалежної фракцій жовчі.
Рівень глюкози в крові впливає на холеретичні ефекти інсуліну, як і активність М-холінергічної нервової системи.
Збільшення вмісту жовчних кислот і загального білка в жовчі є доказом, що інсулін і глюкагон стимулюють в печінці специфічні метаболічні процеси, котрі визначають рівень секреції і якісний склад жовчі.
СПИСОК РОБІТ, ЩО ОПУБЛІКОВАНІ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
І.Лук’яненко, П.Лященко, В.Шевчук. Вплив глюкагону на секрецію таурохолатів жовчі у собак // Науковий вісник ВДУ. Журнал Волинського державного університету ім.Лесі Українки. Біологічні науки.- 1999.- №4.- С.85-88.
І.А.Лук’яненко. Вплив глюкагону на жовчоутворювальну функцію у собак // Проблеми регуляції фізіологічних функцій. Вісник Київського університету імені Тараса Шевченка.- 1999.- Вип.4.- С. 22-26.
І.А.Лук’яненко, Т.Г.Каревіна. Жовчоутворення у собак під дією глюкагону і інсуліну // Фізіологічний журнал.- 1998.- Том 44, № 3.- С.168.
Лук’яненко І., Гушинець Г., Місан В. Вплив глюкагону на жовчоутворювальну функцію печінки у собак // Матеріали Всеукраїнської наукової конференції “Проблеми вікової фізіології”.- Луцьк.- 1998.- С. 42.
И.А.Лукьяненко, П.С.Лященко Т.Г.Каревина, В.Г.Шевчук. Холерез у собак под влиянием инсулина и глюкагона // Труды конференции ученых России и стран СНГ, Томск.- 1997.- С.140-141.
Весельский С.П., Лященко П.С., Лукьяненко И.А. Способ определения желчных кислот в биологической жидкости. Авторское свидетельство SU 1624322 А1.- 1991.- бюл.4.
АННОТАЦИЯ
Лукьяненко И.А. Влияние инсулина и глюкагона на секреторную функцию печени. Рукопись диссертации на соискание ученого звания кандидата биологических наук.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок