Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ОСОБЛИВОСТЕЙ ПЕРИТЕКТИЧної КРИСТАЛІЗАЦІЇ НА СТРУКТУРУ та ВЛАСТИВОСТІ ПРОКАТУ З КОНСТРУКЦІЙНОЇ СТАЛІ

ВПЛИВ ОСОБЛИВОСТЕЙ ПЕРИТЕКТИЧної КРИСТАЛІЗАЦІЇ НА СТРУКТУРУ та ВЛАСТИВОСТІ ПРОКАТУ З КОНСТРУКЦІЙНОЇ СТАЛІ

Назва:
ВПЛИВ ОСОБЛИВОСТЕЙ ПЕРИТЕКТИЧної КРИСТАЛІЗАЦІЇ НА СТРУКТУРУ та ВЛАСТИВОСТІ ПРОКАТУ З КОНСТРУКЦІЙНОЇ СТАЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,70 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ ІМ. З.І. НЕКРАСОВА
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ДЬОМІНА КАТЕРИНА ГЕННАДІЇВНА
УДК 669.0.17: 620.184.2: 669.14.018.29 (043)
ВПЛИВ ОСОБЛИВОСТЕЙ ПЕРИТЕКТИЧної КРИСТАЛІЗАЦІЇ НА СТРУКТУРУ та ВЛАСТИВОСТІ ПРОКАТУ З КОНСТРУКЦІЙНОЇ СТАЛІ
Спеціальність 05.16.01 -
Металознавство та термічна обробка металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2006


Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Інституті чорної металургії ім. З.І. Некрасова
Національної академії наук України, м. Дніпропетровськ
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Левченко Геннадій Васильович,
Інститут чорної металургії
ім. З.І. Некрасова НАН України,
завідувач відділом проблем структуроутворення та властивостей чорних металів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Спиридонова Ірина Михайлівна
Дніпропетровський національний університет, кафедра металофізики
кандидат технічних наук, доцент
Чайковський Олег Олександрович
Придніпровська державна академія будівництва й архітектури, кафедра матеріалознавства й обробки матеріалів
Провідна установа: Національна металургійна академія України Міністерства освіти й науки України, кафедра металознавства.
Захист відбудеться ”_26 ” травня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.231.01 Інституту чорної металургії ім. З.І. Некрасова НАН України за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пл. Академіка Стародубова, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту чорної металургії ім. З.І. Некрасова за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пл. Академіка Стародубова, 1.
Автореферат розісланий ”_07” _квітня 2006 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Приходько І.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Однією з найважливіших задач, що стоять перед металургами в цей час, є забезпечення споживачів новими видами прокату з підвищеним комплексом механічних властивостей і експлуатаційних характеристик.
Зокрема, для виготовлення анкерного кріплення гірських виробок і проектування залізобетонних конструкцій підземних споруджень потрібен арматурний прокат, який поряд з високим рівнем міцності (т не менше 400 Н/мм2) має підвищений рівень пластичних і експлуатаційних характеристик (5 в/т ,25). Дані вимоги вищі за встановлені ДСТУ 3760 і Держстандартом 5781 для прокату даного класу міцності. Це пов’язане з тим, що для оцінки надійності роботи арматурного прокату в залізобетонних конструкціях підземних споруджень не можна орієнтуватися тільки на характеристики міцності (Т, В), нормовані в стандартах. Критеріями оцінки придатності арматурного прокату слугують і інші показники, які можна одержати з аналізу діаграм розтягання. Надійність роботи арматури в залізобетонній конструкції зростає зі збільшенням величини енергії, що поглинається сталлю при її руйнуванні. Величина енергії визначається площею під кривою напруга-деформація й у першому наближенні характеризується величиною (В5). Резерв роботи, яка сповільнює процеси руйнування арматури, визначається значенням відношення В/Т застосовуваної сталі.
Загальні закономірності формування структури й властивостей виробленого за діючими стандартами прокату залежно від його хімічного складу, технологічних параметрів прокатки й наступного охолодження вивчені досить глибоко й всебічно. Проте істотну роль у формуванні необхідного комплексу властивостей прокату можуть надавати структурні характеристики, які залежать від характеру кристалізаційних процесів. Основний вплив на структуру вилитих сталей робить багатофазна перитектична кристалізація, механізм якої визначається вмістом хімічних елементів і термокінетичними умовами твердіння металу.
Тому дисертаційна робота, у якій запропоновано новий підхід до використання потенційних можливостей складу сталей, що полягає в регулюванні й оптимізації характеристик дендритної структури з урахуванням їх впливу на структуру й властивості готового прокату, є актуальною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ ОСОБЛИВОСТЕЙ ПЕРИТЕКТИЧної КРИСТАЛІЗАЦІЇ НА СТРУКТУРУ та ВЛАСТИВОСТІ ПРОКАТУ З КОНСТРУКЦІЙНОЇ СТАЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок