Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ В ЕПІСТОЛЯРНІЙ СПАДЩИНІ М. І. КОСТОМАРОВА

ПРОБЛЕМИ ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ В ЕПІСТОЛЯРНІЙ СПАДЩИНІ М. І. КОСТОМАРОВА

Назва:
ПРОБЛЕМИ ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ В ЕПІСТОЛЯРНІЙ СПАДЩИНІ М. І. КОСТОМАРОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,15 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
ГОНЧАР ОЛЬГА ТРОХИМІВНА
УДК ([008+94)(477)]:82-6 М.І.Костомаров
ПРОБЛЕМИ ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ
В ЕПІСТОЛЯРНІЙ СПАДЩИНІ М. І. КОСТОМАРОВА
07.00.06 – історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі української історіографії та спеціальних історичних дисциплін Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
Пінчук Юрій Анатолійович,
Інститут історії України НАН України,
старший науковий співробітник.
Офіційні опоненти: |
доктор історичних наук, професор
Калакура Ярослав Степанович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри архівознавства та
спеціальних галузей історичної науки;
кандидат історичних наук
Коваленко Олександр Борисович,
Чернігівський державний педагогічний
університет ім. Т.Г.Шевченка,
декан історичного факультету.
Захист відбудеться “30“ травня 2008 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 в Інституті історії України НАН України (01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту історії України НАН України (01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “ 25 “ квітня____________ 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук,
професор Гуржій О. І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасна українська історична наука розвивається у тісному зв’язку з новими потребами суспільства, яке знаходиться на шляху демократичного поступу. Здобуття Україною державної незалежності, культурне відродження, зростання національної самосвідомості ставлять перед вітчизняним дослідником завдання детального вивчення проблем, пов’язаних з розумінням процесу формування особливостей української нації, піднесенням національної самосвідомості, її інтелектуального, політичного та духовного розвитку. Пріоритетного значення набуває студіювання діяльності ряду українських науковців, які творили в складних умовах існування України у складі різних держав (зокрема Російської імперії), де домінуюча нація прагнула асимілювати наш народ, “розчинивши” у “великій російській нації”.
ХІХ ст. займає особливе місце в історії України як доба розвою українського відродження та інтенсивного процесу формування історичної науки, а також пробудження національної самосвідомості. Комплексне вивчення цього періоду нерозривно пов’язане з дослідженням діяльності та доробку конкретних науковців. Микола Іванович Костомаров (1817-1885) є знаковою постаттю цієї епохи і, як слушно зазначено в історіографії, “посідає чільне місце в сузір’ї визначних мислителів, учених, політичних і культурних діячів ХІХ ст.” Пінчук Ю.А. Микола Іванович Костомаров. – К.: Наук. думка, 1992. – С.3.
Актуальність дослідження. Сучасна парадигма наукового розвитку вимагає від істориків залучення широкого спектру наявної джерельної бази та пошуку нових джерел, притаманних тій чи іншій епосі. Звернення до листування, як найпопулярнішого засобу спілкування у ХІХ ст., стало необхідною умовою для всебічного і об’єктивного висвітлення подій минулого, антропологізації історії. У цей період епістолярій перетворюється у комунікативну форму обговорення важливих суспільно-політичних, наукових та культурних проблем. Він проливає світло на глибину внутрішнього світу людини, тому дослідники все частіше звертаються до листування як повноцінного історичного джерела. Епістолярна спадщина М.І. Костомарова не була комплексно досліджена в історіографії через низку причин, зокрема розпорошеність її по архівних, бібліотечних, музейних та приватних колекціях, які розташовані на території різних держав. За своєю інформативністю вона не тільки не поступається іншим джерелам, а й дозволяє проілюструвати широке коло наукових, громадських та культурних інтересів вченого, серед яких найважливішим видається прагнення історика об’єктивно та неупереджено висвітлити важливі проблеми історії та культури України на тлі загальноісторичного процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ В ЕПІСТОЛЯРНІЙ СПАДЩИНІ М. І. КОСТОМАРОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок