Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВИЙ СТАТУС НЕПОВНОЛІТНЬОГО ОБВИНУВАЧЕНОГО НА ДОСУДОВОМУ РОЗСЛІДУВАННІ

ПРАВОВИЙ СТАТУС НЕПОВНОЛІТНЬОГО ОБВИНУВАЧЕНОГО НА ДОСУДОВОМУ РОЗСЛІДУВАННІ

Назва:
ПРАВОВИЙ СТАТУС НЕПОВНОЛІТНЬОГО ОБВИНУВАЧЕНОГО НА ДОСУДОВОМУ РОЗСЛІДУВАННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,32 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет внутрішніх справ
Холод Роман Сергійович
УДК: 343.137.5
ПРАВОВИЙ СТАТУС НЕПОВНОЛІТНЬОГО ОБВИНУВАЧЕНОГО
НА ДОСУДОВОМУ РОЗСЛІДУВАННІ
Спеціальність 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика;
судова експертиза
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
КИЇВ – 2006
 


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі кримінального процесу Запорізького юридичного інституту Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент Стахівський Сергій Миколайович,
Київський національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри кримінального процесу
Офіційні опоненти:  доктор юридичних наук, професор Шумило Микола Єгорович, Університет економіки і права “КРОК”, перший проректор з наукової роботи
Кандидат юридичних наук Бацько Ігор Миколайович, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, начальник науково-дослідної лабораторії протидії злочинності
Провідна установа:  
Одеська національна юридична академія Міністерства освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться 23 березня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.007.01 в Київському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 03035, м. Київ, пл. Солом’янська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету внутрішніх справ за адресою: 03035, м. Київ, пл. Солом’янська, 1.
Автореферат розіслано 22 лютого 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І. Казміренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для сучасного суспільства досить важливими та значимими проблемами є боротьба з підлітковою злочинністю, пріоритет охорони прав і законних інтересів неповнолітніх у кримінальному процесі, необхідність вдосконалення кримінально-процесуального законодавства, що регламентує правовий статус неповнолітнього обвинуваченого.
Стан злочинності серед неповнолітніх викликає глибоке занепокоєння. Відтак постає гостра необхідність у пошуку нових ефективних засобів попередження їх злочинності, вжиття додаткових заходів з боку державних, зокрема правоохоронних органів та громадськості, котрі б привели до поступового скорочення злочинних проявів серед неповнолітніх. Поміж загальних заходів профілактики важливе місце належить процесуальній діяльності органів розслідування, прокуратури та суду, що здійснюють провадження у кримінальних справах про злочини неповнолітніх.
Злочинність неповнолітніх постійно привертає до себе увагу вчених та практиків. На сьогодні це зумовлено не лише тим, що неповнолітні завжди визнавалися правопорушниками особливого роду, але й тим, що в останні роки (і це необхідно визнати) неповнолітні — одна з найбільш кримінально уражених верств населення.
Прийняття Конституції України, прагнення нашої держави увійти до європейської спільноти, визначення Президентом України як пріоритетного та обов’язкового напрямку своєї діяльності курсу на дотримання прав та свобод людини і громадянина вимагають необхідності внесення суттєвих змін до чинного національного законодавства та прийняття цілої низки нових законодавчих актів. Саме тому на сьогодні є досить актуальним дослідження окремих проблем участі неповнолітніх обвинувачених у судочинстві з метою внесення пропозицій щодо їх вирішення та підготовки рекомендацій з удосконалення слідчої й судової практики.
До таких проблем віднесено недосконалість визначення правового статусу неповнолітнього обвинуваченого на досудовому розслідуванні, забезпечення його законних прав та інтересів. Порядок розслідування злочинів, скоєних неповнолітніми, зумовлений віковими особливостями згаданих суб’єктів, їх фізичним, розумовим та психічним розвитком. На жаль, на стадії досудового розслідування не завжди враховується те, що неповнолітні обвинувачені часто не здатні самостійно реалізувати своє право на захист, а тому виникають питання стосовно забезпечення цього права слідчим, участі в цьому процесі захисника, педагога, законних представників неповнолітнього обвинуваченого через призму посилення процесуальних гарантій останніх щодо їх участі в судочинстві, розширення повноважень тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРАВОВИЙ СТАТУС НЕПОВНОЛІТНЬОГО ОБВИНУВАЧЕНОГО НА ДОСУДОВОМУ РОЗСЛІДУВАННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок