Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічні основи формування ринку молока та молочної продукції (на матеріалах молокопродуктового підкомплексу АПК Тернопільської області)

Організаційно-економічні основи формування ринку молока та молочної продукції (на матеріалах молокопродуктового підкомплексу АПК Тернопільської області)

Назва:
Організаційно-економічні основи формування ринку молока та молочної продукції (на матеріалах молокопродуктового підкомплексу АПК Тернопільської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,03 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ТЕРНОПІЛЬСЬКА АКАДЕМІЯ НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ГОЛОМША Наталія Євгенівна
УДК 338.436.32.6
Організаційно-економічні основи формування ринку молока
та молочної продукції
(на матеріалах молокопродуктового підкомплексу АПК Тернопільської області)
Спеціальність 08.07.02 - Економіка сільського
господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ТЕРНОПІЛЬ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі аграрного менеджменту і права Тернопільської академії народного господарства Міністерства освіти і науки України протягом 1996-2000рр.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
академік АН ВШ України
Дудар Тарас Григорович,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри аграрного менеджменту і права
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Галанець Василь Григорович,
Львівський державний аграрний університет, завідувач кафедри менеджменту і права
кандидат економічних наук, доцент,
Сухай Ольга Євгенівна,
Львівський національний університет ім. Івана Франка, доцент кафедри економіки підприємства
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, кафедра менеджменту і маркетингу, м.Київ
Захист відбудеться “_27_”_лютого__ 2001 року о _11_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.082.01 в Тернопільській академії народного господарства Міністерства освіти і науки України за адресою: 46000, м.Тернопіль, вул.Львівська, 11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської академії народного господарства Міністерства освіти і науки України за адресою: 46000, м.Тернопіль, вул.Львівська, 11.
Автореферат розісланий “_25_”__січня___ 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої
ради Д 58.082.01 Задорожний З.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Агропромисловий комплекс України перебуває в перехідному періоді до ринку, який характеризується кризовими явищами, що охопили всі сфери виробництва. Особливо вони відчутні в молокопродуктовому підкомплексі, який посідає важливе місце в продовольчому підкомплексі країни.
Внаслідок відсутності науково-обґрунтованої програми переходу АПК до ринкових відносин, порушення диспаритету цін на сільськогосподарську та промислову продукцію та ряду інших причин в молокопродуктовому підкомплексі намітився спад виробництва. Так, з 1990 по 1998 рік валове виробництво молока в Україні зменшилося з 24,5 млн. т до 13,8 млн. т, тобто на 43,1%. Середньорічне поголів'я корів за цей період скоротилося на 30,3%, а їх продуктивність – знизилась на 22,5%.
Зменшення валового виробництва молока, погіршення його заготівлі, ускладнення взаємовідносин між сільськогосподарськими та переробними підприємствами призвели до спаду виробництва молочної продукції і скорочення щорічного споживання молока та молокопродуктів в розрахунку на душу населення. В 1998 році в Україні цей показник становив 213 кг на душу населення, що на 44% нижче від науково-обґрунтованої норми.
Вихід із кризового становища, яке склалося, можливий лише за умови прискорення ринкових реформ в АПК, зокрема в молокопродуктовому підкомплексі.
Процеси ринкового реформування економіки України почались відносно недавно, тому дана тема ще не знайшла належного висвітлення в науковій літературі і практичному житті АПК. Не дивлячись на це, значної уваги заслуговують роботи по даній проблемі Андрійчука В.Г., Більського Б.В., Бойка В.І., Березівського П.С., Галанця В.Г., Дудара Т.Г., Дусановського С.Л., Зимовця В.Н., Коткова В.П., Коржинського М.П., Саблука П.Т., Стельмащука А.М., Шпичака О.М. та інших вітчизняних та зарубіжних вчених, які в тій чи іншій мірі досліджували проблеми розвитку продовольчого ринку в цілому, та ринку молока і молокопродуктів зокрема.
Теоретичною і прикладною наукою опрацьовано ряд підходів до формування ринкових відносин в молокопродуктовому підкомплексі АПК. Однак окремі питання досліджуваної проблеми розроблені недостатньо, зокрема потребують удосконалення міжгалузеві відносини у системі виробництва і переробки молока, питання раціонального ціноутворення та організації маркетингової діяльності в молокопродуктовому підкомплексі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Організаційно-економічні основи формування ринку молока та молочної продукції (на матеріалах молокопродуктового підкомплексу АПК Тернопільської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок