Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА БІОМЕДИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ БАРІЄВО-БОРАТНОГО СКЛА З КЕРОВАНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

СТРУКТУРА БІОМЕДИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ БАРІЄВО-БОРАТНОГО СКЛА З КЕРОВАНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

Назва:
СТРУКТУРА БІОМЕДИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ БАРІЄВО-БОРАТНОГО СКЛА З КЕРОВАНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,96 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА
ім. І.М. Францевича
НАНУ
ЦЕЛІКОВА ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА
УДК 666. 017
СТРУКТУРА БІОМЕДИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ БАРІЄВО-БОРАТНОГО СКЛА З КЕРОВАНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ
Спеціальність 05.02.01 — Матеріалознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському дердавному технічному університеті Мінистерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, професор Новіков Олександр Олександрович, Херсонський державний технічний університет, завідувач кафедри “Біомедичної електроніки”.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Панасюк Алла Денисівна, Інститут проблем матеріалознаства НАН України, провідний співробітник відділу високотемпературної кераміки і керметів;
доктор хімічних наук, професор Пінчук Володимир Михайлович, Національний технічний університет України “КПІ”, професор кафедри “Загальної фізики та фізики твердого тіла”.
Провідна установа:
Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України, відділ фізико - хімії композиційних алмазовміщуючих матеріалів, м. Київ.
Захист відбудеться “26” травня 2003 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.207.03 в Інституті проблем матеріалознавста ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03680, м. Київ - 142, вул. Кржижанівського, 3.
Автореферат розісланий “4” квітня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Д 26.207.03
д.т.н. Р.В. Мінакова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми Сучасні досягнення в науці та техниці призводять до широкого, повсюдного використання радіоелектронної апаратури. У зв`язку з цим виникла проблема біологічної раціональності використання електромагнiтного випромiнювання (ЕМВ). Результати розробки цієї проблеми знайшли практичне застосування і призвели до виникнення однієї з галузей фізіотерапії, що використовує ЕМВ для діагностики та лікування, і самостійної області гігієни, що досліджує несприятливий вплив випромінювання і полів на людину. У сферу їх інтересів входить як ефективність впливу, так і способи захисту біооб`єкту від випромінювання. Біоелектроніка ставить перед матеріалознавцями і розробниками медичної апаратури завдання по створенню пристроїв і матеріалів, здатних як ефективно впливати на об'єкт, так і надійно захищати його від шкідливої дії ЕМВ. До біоелектричних матеріалів пред'являються вимоги подібності їх електрофізичних параметрів та параметрів біотканини, в основному рівності діелектричної проникності, малих втрат, електро- та екологічної безпеки, гігієнічності.
До таких матеріалів висуваються наступні вимоги: низьке значення діелектричної проникності і тангенса кута діелектричних втрат і великі величини пробивної напруги. Таким вимогам задовольняє боратне скло. На підставі цього була сформульована і реалізована тема дисертаційної роботи.
Мета роботи складається в розробці скломатеріалу на основі барієво-боратного скла з домішками перехідних металів, які знижують рівень діелектричної проникності та втрат, для використання у медицині в якості захисту від електромагнітного випромінювання (ЕМВ).
Для досягнення поставленої мети в дисертаційній роботі вирішувалися наступні основні задачі:
1. Вдосконалення та моделювання технологічних умов отримання скла з програмованими експлуатаційними властивостями методом золь-гель. Проведення математичного моделювання процесу центрифугування для оптимізації розмірів часток, які осаджуються.
2. Дослідження діелектричних властивостей скла для встановлення взаємозв`язків склад-структура-властивості.
3. На підставі аналізу ІЧ-спектрів вистановити взаємозв`язок складу та структури скла.
4. Проведення теоретичного розрахунку параметрів структури скломатеріалу на підставі теорії Мотта та Девіса для визначення механізмів електропереносу
5. Розробка рекомендацій до практичного використання отриманих скломатеріалів та запропонувати макет діючої антени-аплікатора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТРУКТУРА БІОМЕДИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ БАРІЄВО-БОРАТНОГО СКЛА З КЕРОВАНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок