Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ В УМОВАХ ЛЕГІТИМАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ВЛАДИ (масовокомунікативний вимір)

ФОРМУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ В УМОВАХ ЛЕГІТИМАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ВЛАДИ (масовокомунікативний вимір)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ В УМОВАХ ЛЕГІТИМАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ВЛАДИ (масовокомунікативний вимір)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,74 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Інститут журналістики
НАБРУСКО Віктор Іванович
УДК 32.019.5:316.774](043.3)
ФОРМУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ
В УМОВАХ ЛЕГІТИМАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ВЛАДИ
(масовокомунікативний вимір)
Спеціальність 23.00.03 — політична культура та ідеологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата політичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теорії масової комунікації Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
доктор філологічних наук, професор
РІЗУН ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ,
завідувач кафедри теорії масової комунікації, директор Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
КАРТУНОВ ОЛЕКСІЙ ВАСИЛЬОВИЧ,
завідувач кафедри міжнародної інформації Університету економіки та права “Крок”
кандидат історичних наук
АСАТУРОВ СЕРГІЙ КОСТЯНТИНОВИЧ,
завідувач кафедри міжнародної інформації Київського славістичного університету
Провідна установа:
Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова
Захист відбудеться “28” березня 2006 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.36 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119 м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, ауд. 132.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033 м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “24” лютого 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор політичних наук Гриценко О. М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження визначається особливостями сучасного етапу суспільного розвитку України як посттоталітарної держави, світоглядно-методологічними, теоретичними і практичними потребами щодо пріоритетів розвитку масовокомунікативних, а отже — політико-ідеологічних, культороло-гічно-перетворювальних та інших трансформаційних чинників.
У часи становлення нових державних інституцій на політичній арені з’являються численні політичні сили — угруповання, партії, які намагаються зайняти свою соціальну нішу в політичному житті суспільства. У кожної з цих політичних сил є свої ідеї, програми, вимоги, за допомогою яких вони прагнуть переконати кожного індивіда, а також — маси, народ у своїх якнайщиріших намаганнях й тим самим легітимізувати себе як політичного лідера. Точиться безкомпромісна боротьба за масову свідомість і свідомість кожного індивіда в суспільстві, без чого неможливо досягти легітимності (законності) влади. Яким чином це робиться — актуальне питання сучасної політичної практики.
Саме в періоди соціальних, соціально-політичних перетворень приходять нові покоління інтелектуалів, які поділяють погляди релятивістського спрямування, оскільки вони мало переймаються питаннями про походження того, що здається їм гранично відомим. Ефект “знецінення інформації” в цьому сенсі стосується передусім політики, перетвореної у виставу завдяки зусиллям засобів масової комунікації (ЗМК), і громадської думки, керованої медіа-модераторами у вигідному для політичної еліти режимі.
Цим обумовлена необхідність дослідження впливу технологій ЗМК на формування громадської думки в сучасному суспільстві.
У теоретичному вимірі тема актуалізується необхідністю конкретизації та специфікації знань з галузей соціології масових комунікацій, політології, теорії комунікації та ін. щодо зв’язку комунікаційних технологій з процесами масової свідомості, пов’язаними як із формуванням останньої при застосуванні медіатехнологій агентами політичного соціуму, так і з руйнацією і трансформацією політичних орієнтацій різних соціальних груп при контакті з медіа-реальністю.
Легітимацію політичної влади ми розглядаємо в контексті модернізаційних процесів у державі, тобто об’єктивно назрілих перетворень (соціальної мобілізації) і оновлення українського суспільства: структурна перебудова економіки (економічний розвиток), створення адекватної їй соціальної структури, реформування політичної організації та інформаційної системи з урахуванням найважливіших традиційних духовних і культурних цінностей українського народу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ В УМОВАХ ЛЕГІТИМАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ВЛАДИ (масовокомунікативний вимір)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок