Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> функціональнА морфологія кровоносної системи, ГЕМОмікроциркуляторного русла ТА М’ЯЗових волокон литкового м’яза при дії загальної глибокої гіпотермії (мікро-ультрамікроскопічне дослідження)

функціональнА морфологія кровоносної системи, ГЕМОмікроциркуляторного русла ТА М’ЯЗових волокон литкового м’яза при дії загальної глибокої гіпотермії (мікро-ультрамікроскопічне дослідження)

Назва:
функціональнА морфологія кровоносної системи, ГЕМОмікроциркуляторного русла ТА М’ЯЗових волокон литкового м’яза при дії загальної глибокої гіпотермії (мікро-ультрамікроскопічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ІМЕНІ І.Я.ГОРБАЧЕВСЬКОГО
ДМИТРЕНКО Анатолій Семенович
УДК: 611.73 + 572.7 + 611.161 + 616-089.583.29
функціональнА морфологія кровоносної системи,
ГЕМОмікроциркуляторного русла ТА М’ЯЗових волокон
литкового м’яза при дії загальної глибокої гіпотермії
(мікро-ультрамікроскопічне дослідження)
14.03.01 – нормальна анатомія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Тернопіль - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківській державній медичній академії
МОЗ України.
Науковий керівник: | заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Шутка Богдан
Васильович, Івано-Франківська державна
медична академія МОЗ України,
завідувач кафедри нормальної анатомії людини
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор Піскун Раїса Петрівна,
Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова
МОЗ України, завідувач кафедри медичної біології, паразитології і генетики
доктор біологічних наук Квітницька-Рижова ТетянаЮріївна,
інститут геронтології АМН України (м. Київ), завідувач лабораторією
морфології та цитології
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця
МОЗ України, кафедра нормальної анатомії людини, м. Київ
Захист відбудеться “ 30” квітня 2004 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.601.01 у Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, Майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 12).
Автореферат розісланий “ 15 ” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Я.Я. Боднар
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Людський організм постійно піддається впливу атмосферних коливань температури (різке зниження температури повітря, довготривалі снігопади, висока вологість з сильними вітрами), а також відповідних професій, які мають відношення до використання низьких температур і сприяють охолодженню організму, що приводить до структурно-функціональних порушень в органах і тканинах, які залежать від рівня зниження температури та тривалості дії холодового фактора (Шмерлинг М.Д. и др., 1990; Доронин Ю.Г., Григорьев В.В., 1992; Елисеева Т.И., Елисеев В.А., 1998). В той же час, відомо, що низькі температури широко використовуються в практичній медицині і застосовуються як локально (при лікуванні злоякісних пухлин; у гінекології – при ерозіях шийки матки, диспластичних процесах епітелію, ендометріозі; в отоларингології – при тонзилектомії, новоутвореннях гортані та носоглотки; в офтальмології - при катарактах, відшаруваннях сітківки, опікових ураженнях і т.д.), так і при охолодженні всього організму, зокрема, при оперативних втручаннях на відкритому серці, які дають можливість на тривалий період відключити кровопостачання органів і тканин за рахунок різкого зниження окисно-відновних процесів (Подзолков В.П. и др., 1995; Шестакова Л.Г., 1999; Караськов А.М. и др., 2001).
Однак, було встановлено, що охолодження організму людини до температури +20-22оС приводить до порушення серцево-судинної діяльності, настають розлади дихання, аж до його зупинки (Яковлев Г.М. и др., 1990). Виходячи з цього, виникають питання - наскільки холодовий фактор корисний і наскільки небезпечний, коли настає та межа, за якою можуть виникнути важкі розлади в органах і тканинах.
В експерименті на тваринах рядом авторів (Саган О.В., 1998; Шутка Б.В., Саган О.В., 1998; Гречин А.Б., 2001-2002; Жураківська О.Я., 2002; Попадинець О.Г., 2002-2003; Aslanidi K.B. et al., 1997) було встановлено, що гіпотермія може привести до значних морфологічних змін. В першу чергу, до розладів судинної системи, яка, як відомо, забезпечує постачання органів і тканин киснем та поживними речовинами і виведення продуктів метаболізму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: функціональнА морфологія кровоносної системи, ГЕМОмікроциркуляторного русла ТА М’ЯЗових волокон литкового м’яза при дії загальної глибокої гіпотермії (мікро-ультрамікроскопічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок