Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕРІЗІВ ЯДЕРНИХ РЕАКЦІЙ (n,x) НА ЯДРАХ Y, La, Ta, Pb, Bi ПРИ ЕНЕРГІЇ НЕЙТРОНІВ 14 МеВ

ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕРІЗІВ ЯДЕРНИХ РЕАКЦІЙ (n,x) НА ЯДРАХ Y, La, Ta, Pb, Bi ПРИ ЕНЕРГІЇ НЕЙТРОНІВ 14 МеВ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕРІЗІВ ЯДЕРНИХ РЕАКЦІЙ (n,x) НА ЯДРАХ Y, La, Ta, Pb, Bi ПРИ ЕНЕРГІЇ НЕЙТРОНІВ 14 МеВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,09 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЯДЕРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Бєгун Сергій Васильович
УДК 539.172
ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕРІЗІВ ЯДЕРНИХ РЕАКЦІЙ (n,x)
НА ЯДРАХ Y, La, Ta, Pb, Bi ПРИ ЕНЕРГІЇ НЕЙТРОНІВ 14 МеВ
01.04.16 фізика ядра, елементарних частинок і високих енергій
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: | кандидат фізико-математичних наук, доцент
Каденко Ігор Миколайович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідуючий кафедрою ядерної фізики.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Корж Іван Олександрович,
Інститут ядерних досліджень НАН України,
завідуючий відділом ядерної фізики.
кандидат фізико-математичних наук
Бондарьков Михайло Дмитрович,
Міжнародна радіоекологічна лабораторія (м.Славутич), директор.
Провідна установа: Ужгородський національний університет, Міністерство освіти і науки України, м. Ужгород.
Захист відбудеться 25.12. 2003 р. о 14-30 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради №Д26.167.01 при Інституті ядерних досліджень НАН України, 03680, м. Київ, проспект Науки, 47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ядерних досліджень НАН України, 03680, м. Київ, проспект Науки, 47.
Автореферат розісланий 24.11. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фіз.-мат. наук ______________ |
Осташко В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найбільш важливих областей ядерної фізики, що викликає незмінний інтерес, є дослідження взаємодії швидких нейтронів з атомними ядрами. Для різноманітних застосувань у науці і тех-ніці потрібні дані для великої кількості нуклідів та практично для всіх ядерних реакцій викликаних нейтронами у широкому діапазоні енергій. Оптимальним підходом до вирішення цієї проблеми є поєднання цілеспря-мованих експериментів для одержання нової більш достовірної інформації стосовно нейтронних даних з побудовою теоретичних оцінок на основі сучасних моделей ядерних реакцій для досягнення узгодженого опису. Порівнюючи результати теоретичних розрахунків з експериментальними даними можна отримати інформацію про механізми протікання ядерних реакцій. Відповідні теоретичні моделі та вибраний набір параметрів для цих моделей можуть бути використані для теоретичних оцінок у випадку, коли експериментальні дані відсутні або недостатньо надійні.
Експериментальні дані по перерізам ядерних реакцій (n,x) також використовуються для побудови напівемпіричних систематик. При побу-дові таких систематик розглядаються експериментальні дані для широкого діапазону ядер. Отримана за допомогою цих систематик інформація є осно-вою для коректування теоретичних математичних залежностей при ство-ренні бібліотек активаційних даних.
Побудовані на основі експериментальних даних бібліотеки оцінених ядерних даних широко використовуються для поточних розрахунків при експлуатації діючих блоків та для проектування нових блоків атомних електростанцій. Наприклад, в розрахунках за допомогою програми MCNP4C використовується бібліотека оцінених ядерних даних ENDF/BVI. До того ж, вивчення взаємодії нейтронів з енергією в області 14МеВ з атомними ядрами важливо для розвитку термоядерної технології з точки зору активації, радіаційної і, відповідно, механічної стійкості конструкційних матеріалів та проблем радіаційного захисту.
Таким чином, одержання нової та уточнення існуючої експеримен-тальної інформації про процеси взаємодії швидких нейтронів з атомними ядрами, перевірка застосовності теоретичних моделей до описів процесів взаємодії та визначення на основі порівняння розрахунків з експеримен-тальними даними механізмів протікання ядерних реакцій є актуальним питанням нейтронної фізики, вирішення якого буде сприяти не тільки розширенню теоретичних уявлень про механізми взаємодії, але також буде сприяти прогресу в ядерній енергетиці та інших областях науки і техно-логії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕРІЗІВ ЯДЕРНИХ РЕАКЦІЙ (n,x) НА ЯДРАХ Y, La, Ta, Pb, Bi ПРИ ЕНЕРГІЇ НЕЙТРОНІВ 14 МеВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок