Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> систем ОХОЛОДЖУВАННЯ високотемпературних ГАЗОВИХ ТУРБІН

систем ОХОЛОДЖУВАННЯ високотемпературних ГАЗОВИХ ТУРБІН

Назва:
систем ОХОЛОДЖУВАННЯ високотемпературних ГАЗОВИХ ТУРБІН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,94 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
„ХаркІвський політехнічний інститут”
Гурінов Олександр Олексійович
УДК 621.438:621.45.038.3
УДОСКОНАЛЕННЯ повітряних і парових
систем ОХОЛОДЖУВАННЯ
високотемпературних ГАЗОВИХ ТУРБІН
Спеціальність 05.05.16 – турбомашини та турбоустановки
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків-2007
Дисертація - рукопис.
Робота виконана на кафедрі турбінобудування Національного технічного університету “Харківського політехнічного інституту”.
Науковий керівник - кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Тарасов Олександр Іванович,
Національний технічний університет „Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри турбінобудування
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Переверзєв Дмитро Андрійович,
Інститут проблем машинобудування
на ім’я А.М. Підгорного НАН України,
м. Харків, ведучий науковий співробітник
відділу оптимізації процесів та конструкцій турбін;
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Петухов Ілля Іванович,
Національний аерокосмічний університет „Харківський авіаційний інститут”, м. Харків, доцент кафедри аерокосмічної теплотехніки.
Захист відбудеться 31 січня 2008 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.050.11 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”
Автореферат розісланий “ 6 ” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Юдін Ю.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Підвищення ефективності газотурбінних установок і двигунів здійснювалося за рахунок освоєння все більш високих температур газу перед турбіною. Найпростішим і природним чином забезпечення надійної роботи ГТУ при підвищених температурах є використовування жароміцних матеріалів, здатних витримувати ці температури і високі напруги протягом заданого терміну служби. Починаючи з 1960-х років, темпи зростання температури газу значно перевищують темпи зростання жароміцності матеріалів, що може бути пояснене, перш за все, досягненнями у області створення ефективних систем охолоджування.
Температура газу перед турбіною вже зараз досягає величин перевищуючих 1500К і в майбутньому може досягти теоретичної температури горіння палива. Досвід показує, що створення нових жароміцних сплавів не може повністю компенсувати бажане збільшення температури газу. Створення надійно працюючих конструкційних керамічних матеріалів є перспективним напрямом рішення проблеми, але незважаючи майже на 50-річну історію досліджень в цьому напрямі, проблема ще далека від завершення унаслідок недостатньої міцності керамічних деталей.
Тому в найближчому майбутньому освоєння вищих температур газу відбуватиметься тільки при одночасному вдосконаленні систем охолоджування.
Вдосконалення систем охолоджування очевидно повинне здійснюватися на основі рішення двох очевидних проблем: підвищення надійності систем охолоджування шляхом точнішого прогнозу граничних умов теплообміну в проточній частині турбіни і в каналах системи охолоджування, та створення економних, з погляду витрат повітря, систем охолоджування. У цьому значенні заміна повітря на водяну пару, що виробляється в парогенераторі, відкриває широкі можливості підвищення ефективності газотурбінних установок в цілому.
Таким чином комплексне рішення проблеми підвищення надійності і ефективності системи охолоджування є актуальною і в даний час.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана здобувачем відповідно до науково-дослідної тематики кафедри турбінобудування Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”. Здобувач як виконавець окремих етапів досліджень брав участь у виконанні держбюджетних тем “Фундаментальні наукові дослідження і розробка методу створення високоекономічних турбінних лопаток з ламінарізованими профілями” (№ ДР 0103U001501), “Фундаментальні наукові дослідження систем транспіраційного і парового охолоджування високотемпературних газових турбін” (№ ДР 0106U001778).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 



Реферат на тему: систем ОХОЛОДЖУВАННЯ високотемпературних ГАЗОВИХ ТУРБІН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок