Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВІ ПРІОРИТЕТИ ПРИВАТИЗАЦІЇ В УКРАЇНІ В УМОВАХ СУСПІЛЬНОГО ВИБОРУ

ФІНАНСОВІ ПРІОРИТЕТИ ПРИВАТИЗАЦІЇ В УКРАЇНІ В УМОВАХ СУСПІЛЬНОГО ВИБОРУ

Назва:
ФІНАНСОВІ ПРІОРИТЕТИ ПРИВАТИЗАЦІЇ В УКРАЇНІ В УМОВАХ СУСПІЛЬНОГО ВИБОРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,81 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Процків Ольга Петрівна
 
 
УДК 338.242 : 332.025.28 : 336,254 (477)
ФІНАНСОВІ ПРІОРИТЕТИ ПРИВАТИЗАЦІЇ В УКРАЇНІ
В УМОВАХ СУСПІЛЬНОГО ВИБОРУ
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
 
кандидата економічних наук
 
Тернопіль – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів Тернопільського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Безгубенко Людмила Михайлівна,
Тернопільський національний економічний
університет,
заступник завідуючого кафедри фінансів.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Терещенко Олег Олександрович,
Київський національний економічний
університет імені Вадима Гетьмана, професор
кафедри фінансів підприємств;
кандидат економічних наук, доцент
Зятковський Ігор Володимирович
Тернопільський національний економічний
університет, доцент кафедри казначейської
справи.
 
Провідна установа: Одеський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України, кафедра
фінансів, м. Одеса
Захист відбудеться 24 січня 2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.082.03 Тернопільського національного економічного університету за адресою: 46004 м. Тернопіль, вул. Львівська, 11-а, ауд. 211.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського національного економічного університету за адресою: 46004 м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
Автореферат розісланий “ 21 грудня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук доцент М.П.Шаварина
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Ефективним інструментом реформування української економіки є приватизація, спрямована на структурну перебудову і розвиток національної економіки, підвищення ефективності виробництва. Приватизація сприяла створенню передумов для лібералізації роботи підприємств, їх звільнення від надмірного державного адміністрування, переходу до принципів ринкового господарювання, орієнтації виробництва на ринки товарів, праці, фінансів, цінних паперів тощо. Цей процес відбувався за допомогою механізму суспільного вибору, створення та функціонування демократичних інститутів, що було засобом економічної, соціальної та політичної перебудови суспільства. Він дав змогу мільйонам громадян стати власниками цінних паперів, а окремим з них – реальними або головними власниками підприємств і виробництв. Вплив приватизації на суспільну свідомість дав змогу розпочати широкомасштабну перебудову суспільства, забезпечивши достатність соціального ресурсу для проведення реформ. Без істотних соціальних конфліктів удалося розподілити та передати в приватний сектор економіки значну частину державної власності, створити умови для подальшої концентрації власності в руках найбільш ефективних власників.
Трансформація державної власності є надзвичайно складним процесом, який стосується всіх аспектів суспільного життя. Вирішення цієї проблеми залежить від учених, спеціалістів у різних наукових, державних установах, які ухвалюють управлінські рішення на різних рівнях виконавчої влади. Належне місце в розробці концепції приватизації як наукове підгрунтя при виборі та реалізації моделі приватизації в Україні посіли праці зарубіжних учених Р.Маржолена, Т. Розбарда, А. Сміта, М. Фрідмена та ін.
Дослідження проблематики приватизаційних процесів у межах окремого напряму фінансової науки, що грунтується на теорії суспільного вибору, здійснили такі російські учені, як Р. Капелюшников, А. Радигін, і вітчизняні – Й. Завадський, М. Корецький. Проблеми реформування державної власності в Україні висвітлено в працях українських науковців В. Голикова, С. Дорогунцова, П. Єщенка, Г. Ключикова, В. Ларцева, О. Пасхавера, В. Черноіванова, М. Чечетова, В. Чижової та ін.
У більшості досліджень аналізуються окремі теоретико-методологічні аспекти приватизації та генезис приватизаційних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФІНАНСОВІ ПРІОРИТЕТИ ПРИВАТИЗАЦІЇ В УКРАЇНІ В УМОВАХ СУСПІЛЬНОГО ВИБОРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок