Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ ЛЮДИНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОГО СУСПІЛЬСТВА

СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ ЛЮДИНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ ЛЮДИНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,33 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СИДОРЕНКО СВІТЛАНА ВАСИЛІВНА
УДК: 141.7: [316.42:316.627]
СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ ЛЮДИНИ
В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОГО СУСПІЛЬСТВА
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Запоріжжя – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькій державній інженерній академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Грецова Ольга Георгіївна,
Запорізька державна інженерна академія, доцент кафедри менеджменту організацій
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Таран Володимир Олександрович
Запорізький юридичний інститут
Дніпропетровського державного університету
внутрішніх справ, перший
заступник начальника з навчальної та
методичної роботи, начальник кафедри
філософії та політології; А
кандидат філософських наук,
Добридень Оксана Володимирівна,
Дніпропетровський державний аграрний
університет Міністерства аграрної політики
України, доцент кафедри філософії
соціології та історії. державного університету
Захист відбудеться “ 28 ” березня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.05 в Запорізькому національному університеті за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. VI, ауд. 114.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковсь-кого, 66, корп. ІІ.
Автореферат розісланий “ 28 ” лютого2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Александрова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема адаптації сучасної людини в умовах глобального суспільства є однією з найбільш актуаль-них у соціально-філософському дискурсі, оскільки адаптація
 
є чи не найважливішою атрибутивною характеристикою будь-якої живої сис-теми. Вона визначається, по-перше, пошуками шляхів вирішення склад-них аксіологі-чних, гносеологічних, психологічних, соціально-економіч-них, екологічних проблем, пов’язаних зі входженням людини у новий інформаційно-куль-тур-ний простір; по-друге, зростанням рівня аномалій, психічних, фізичних деструкцій людської свідомості і, як наслідок, зниженням рівня народжу-ваності та смертності серед різних категорій населення; по-третє, поси-ленням у сучасному українському суспільстві посутнісних змін у мораль-них нормах людської поведінки, яка у своїй асоціальній спрямованості набуває загрозливого характеру.
Цивілізаційно-культурне розмаїття сучасного світу, який засвоюється засобами інформаційних технологій, сприяє пізнавальній роботі мислен-ня та духовному збагаченню суспільства; з іншого боку, це породжує потребу в однорідній соціокультурній, економічній, політичній інформа-ції, яка стандартизує духовний світ масової людини, в якої відсутні навички продуктивного мислення як уміння об’єднати різноманітне й надихнути її ним для вироблення бажання діяти активно й ціле-спря-мовано. Інтенсивний розвиток інтелектуального потенціалу людства формує глобалізований інформаційний світ, що призводить до впро-вадження в суспільне життя нових засобів виробництва – інноваційних технологій. Всі ці фактори вимагають від людини пошуку нових засобів соціальної адаптації, можливої за умови, коли вона набуває в своїй повсякденній життєдіяльності статусу суб’єкта глобального суспільства як адекватна його викликам глобальна людина.
Руйнуючи традиційні соціокультурні форми світогляду, глобалізація відроджує до життя неоліберальні цінності, які, не будучи звичними для свідомості пересічної більшості населення, спричиняють кризу соціаль-ної ідентичності та самоідентичності. Глобалізована свідомість відриває глобалізовану людину від “рідного краю”, у зв’язку з чим відбувається новітнє переселення великих людських мас, внаслідок чого постає проб-лема їх успішної соціально-економічної, соціально-політичної й соціо-культурної адаптації вже як іммігрантів іншого суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ ЛЮДИНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок