Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМНІ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ АНГЛІЙСЬКИХ ПРИСЛІВНИКІВ МІСЦЯ ТА НАПРЯМКУ

СИСТЕМНІ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ АНГЛІЙСЬКИХ ПРИСЛІВНИКІВ МІСЦЯ ТА НАПРЯМКУ

Назва:
СИСТЕМНІ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ АНГЛІЙСЬКИХ ПРИСЛІВНИКІВ МІСЦЯ ТА НАПРЯМКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,49 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОЦЮК Леся Миколаївна
УДК 811.111’373+811.11’367.624
СИСТЕМНІ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ АНГЛІЙСЬКИХ ПРИСЛІВНИКІВ МІСЦЯ ТА НАПРЯМКУ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі практики англійської мови Волинського державного університету імені Лесі Українки, Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат філологічних наук, професор,
Гороть Євгенія Іванівна,
Волинський державний університет імені Лесі Українки, кафедра практики англійської мови, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор,
Перебийніс Валентина Ісидорівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра англійської філології, професор
кандидат філологічних наук, доцент,
Кокоза Тетяна Дмитрівна,
Горлівський педагогічний інститут іноземних мов,
кафедра граматики та практики мовлення, доцент
Провідна установа Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, кафедра германського, загального та порівняльного мовознавства, Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці
Захист відбудеться 20.03.2003 р. о _10__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680 МСП, Київ-5, вул. Велика Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Велика Васильківська, 73).
Автореферат розісланий 19.02. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Калита А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У сучасній лінгвістиці спостерігається значний інтерес до дослідження мовних одиниць, їх семантики, структури та функцій з позицій системного підходу (Г.А.Уфімцева, Д.М.Шмельов, С.М.Смірнов, З.М.Вердієва, Т.О.Романова та ін.). Застосування формальних методів дослідження, зокрема експериментальних та статистичних, уже спростували повторюване багатьма лінгвістами положення про те, що явища семантики є фактами, що не піддаються вивченню. Перед семасіологічною наукою відкрилися нові перспективи, насамперед, у зв’язку з проблемою дослідження системності лексичних явищ та застосування функціонального підходу до вивчення мови. Функціональний підхід набуває широкого вжитку при аналізі як номінативних, так і комунікативних одиниць (В.Г.Гак, Т.О.Мізін, А.Е.Левицький, О.В.Василенко, О.М.Торосян, G.Lock).
Як засвідчують численні праці О.В.Бондарка, Х.Бринкмана, О.В.Гулиги й Є.Й.Шендельс, Фр.Деінса, С.Д.Кацнельсона та інших вчених, необхідним попереднім етапом для вивчення лексичного складу мови, особливостей його системної організації й закономірностей, за якими він функціонує у мовленні, є аналіз різних лексико-семантичних угруповань – лексико-семантичних груп (ЛСГ), семантичних полів, синонімічних рядів тощо.
Дана дисертація присвячена дослідженню прислівників місця та напрямку у сучасній англійській мові. Вивченню одиниць з просторовою семантикою присвячено багато праць вітчизняних і зарубіжних лінгвістів: деякі з них намагаються охарактеризувати всі мовні засоби з просторовою семантикою (М.В.Бадхен, Д.Ф.Білоусова, О.С.Кочедиков), інші зупиняються на окремих групах, наприклад, субкатегорії відношення до кінцевої точки руху (Е.Sapir), позначення скерованого руху (О.І.Смирницький), групи засобів на передачу обмеженого простору (Л.Я.Цвєт), вираження просторового дейксису засобами англійської мови (Л.М.Борисова, Л.О.Філатова, В.С.Подчасова). Чимало дослідників намагалися визначити роль кожної частини мови в передачі просторових відносин (Н.Г.Сивохінa). Не розробленими залишаються принципи організації просторової лексики та особливості її функціонування у сучасній англійській мові. Подальшого удосконалення потребують також методи її дослідження.
Актуальність обраної теми визначається загальною спрямованістю сучасних лінгвістичних праць на окреслення мовних засобів, об'єднаних спільними функціями, на систематизацію лексики, в тому числі англійської, на виявлення принципів організації різних груп лексики та особливостей їх функціонування в різностильових текстах, яке охоплює вживаність (частоту), граматичну та лексичну сполучуваність мовних явищ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИСТЕМНІ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ АНГЛІЙСЬКИХ ПРИСЛІВНИКІВ МІСЦЯ ТА НАПРЯМКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок