Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВУГЛЕЦЕВІ СОРБЕНТИ ДЛЯ ЛІКВІДАЦІЇ НАФТОВИХ ЗАБРУДНЕНЬ

ВУГЛЕЦЕВІ СОРБЕНТИ ДЛЯ ЛІКВІДАЦІЇ НАФТОВИХ ЗАБРУДНЕНЬ

Назва:
ВУГЛЕЦЕВІ СОРБЕНТИ ДЛЯ ЛІКВІДАЦІЇ НАФТОВИХ ЗАБРУДНЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,57 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КОЛОЇДНОЇ ХІМІЇ ТА ХІМІЇ ВОДИ
ім. А.В. ДУМАНСЬКОГО
КРАВЧЕНКО ОКСАНА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 628.193:665.61 + 661.183.126
ВУГЛЕЦЕВІ СОРБЕНТИ
ДЛЯ ЛІКВІДАЦІЇ НАФТОВИХ ЗАБРУДНЕНЬ
21.06.01 – екологічна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі сорбентів екологічного призначення Інституту сорбції та проблем ендоекології НАН України
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Швець Дмитро Іванович,
Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України,
завідувач відділу сорбентів екологічного призначення
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Ільїн Володимир Георгійович,
Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України,
завідувач відділу пористих речовин і матеріалів
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Невинна Людмила Володимирівна,
Інститут колоїдної хімії та хімії води
ім. А.В. Думанського НАН України,
старший науковий співробітник відділу адсорбції та
адсорбційної технології очистки води і промстоків
Провідна установа: Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України
Захист відбудеться “27” квітня 2006р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .183.01 в Інституті колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України за адресою: 03680, Київ-142, бул. акад. Вернадського, 42.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України за адресою: 03680, Київ-142, бул. акад. Вернадського, 42.
Автореферат розісланий “24” березня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор хімічних наук Кармазіна Т.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Технічний прогрес супроводжується зростаючим забрудненням навколишнього середовища і, в першу чергу, забрудненням води. Промислові та побутові води, що потрапляють у водні басейни, містять всілякі шкідливі домішки, що становлять серйозну загрозу для живих організмів. До таких речовин належить перш за все нафта та продукти її переробки. Ліквідація нафтових забруднень у короткий термін – досить важкий процес, а його ефективність залежить від правильності вибору та використання технологічно ефективних та екологічно обґрунтованих методів.
Досвід очистки нафтовмісних вод показує високу ефективність застосування сорбційного методу. На сьогоднішній день відомі різноманітні нафтопоглинаючі сорбенти. Серед них важливе місце займають вуглецеві сорбенти на основі рослинної сировини. До їх переваг належить екологічність, ефективність, доступність, дешевизна. Сировиною для одержання таких сорбентів можуть слугувати багатотоннажні відходи деревообробної промисловості (тирса, стружка), сільськогосподарської діяльності (солома, лузга) та комунальних служб (листя дерев). Перспективність використання згаданих матеріалів як джерел сировини для одержання вуглецевих сорбентів незаперечна, але досліджено такі сорбенти ще недостатньо.
Властивості сорбентів визначаються не лише природою вихідної сировини, але і умовами їх одержання. Переважно основну частину енерговитрат при очищенні нафтозабруднених водойм за допомогою сорбентів складають витрати, пов’язані з одержанням сорбенту, тому нами запропоновано метод одержання вуглецевих сорбентів на основі рослинної сировини у режимі низькотемпературної одностадійної карбонізації.
Отже, метод одержання вуглецевих сорбентів на основі рослинної сировини, як відходів, з використанням нових технологічних підходів, у низькотемпературному одностадійному режимі термообробки є актуальним і має наукове та господарське значення.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами: Роботу виконано відповідно до тематичних планів науково-дослідних робіт Інституту сорбції та проблем ендоекології НАН України в рамках науково-дослідних тем: “Нові сорбційні та сорбційно-каталітичні матеріали для екології, глибокого очищення речовин та використання у харчових та лікувальних медичних технологіях” (1999 - 2000 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВУГЛЕЦЕВІ СОРБЕНТИ ДЛЯ ЛІКВІДАЦІЇ НАФТОВИХ ЗАБРУДНЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок