Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фінансове стимулювання інноваційного розвитку України

Фінансове стимулювання інноваційного розвитку України

Назва:
Фінансове стимулювання інноваційного розвитку України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,83 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ФІНАНСОВИЙ ІНСТИТУТ
ПРИ МІНІСТЕРСТВІ ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
На правах рукопису
Гуменюк Діана Олександрівна
УДК 330.34; 330.341.1
Фінансове стимулювання інноваційного розвитку України
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному фінансовому інституті при Міністерстві фінансів України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Лютий Ігор Олексійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри фінансів,
грошового обігу та кредиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Чухно Анатолій Андрійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук, доцент
Зянько Віталій Володимирович,
Вінницький національний технічний університет,
декан факультету фінансового і
зовнішньоекономічного менеджменту,
завідувач кафедри фінансів і кредиту
Провідна установа: Тернопільський державний економічний
Університет, Міністерства освіти і науки України,
м. Тернопіль, кафедра економічної теорії
Захист відбудеться 15 червня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.853.01 Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м. Київ, бул. Дружби народів, 28.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м. Київ, бул. Дружби народів, 28.
Автореферат розісланий 12 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К.В. Павлюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми.
Перехід економіки до інноваційного розвитку в умовах ринкової трансформації економіки, нерозвинутості системи державного регулювання і практичної відсутності налагодженої системи використання ринкових механізмів та інструментів є досить складним і суперечливим процесом. Україна почала формувати національну інноваційну систему на підґрунті економічних відносин адміністративно-розпорядчого типу з притаманними їм формами централізованого фінансування освіти і науки, розподілу кредитних ресурсів, здійснення науково-технічної діяльності суб’єктами господарювання. Використання цих механізмів посилило принципову несумісність потреб переходу економіки на інноваційний шлях розвитку і фінансових можливостей централізованих ресурсів держави, що і обумовило занепад науково-технічної та інноваційної сфери. І лише в останні роки загострюється увага представників владних структур, науковців, підприємців, фінансистів до проблем активізації інноваційної діяльності, пошуку форм реалізації синергійних ефектів на об’єднання фінансових, матеріальних, трудових та інтелектуальних ресурсів для цілеспрямованого впливу на перехід до інноваційного розвитку.
Ринкова трансформація економіки України, формування самовідтворю-вальних джерел економічного зростання обумовлює необхідність докорінних перетворень у фінансових відносинах, методах державного і ринкового фінансового стимулювання переходу до інноваційного розвитку. Розробка концепції фінансового стимулювання інноваційного розвитку, механізму впливу фінансових інструментів вимагає обґрунтування методологічних основ посилення стимулюючої функції бюджетно-податкової політики, реалізації грошово-кредитної політики сприяння економічному зростанню на основі створення і функціонування національної інноваційної системи. Аналіз існуючих теоретичних підходів і розробка методології дослідження інноваційної складової економічного зростання, виявлення суперечностей становлення інноваційної системи в транзитивній економіці повинен слугувати науковим підґрунтям для визначення методів державного фінансового регулювання інноваційної сфери, обґрунтування шляхів посилення стимулюючого впливу фінансового механізму на інноваційну діяльність підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Фінансове стимулювання інноваційного розвитку України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок