Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Роль органів юстиції в організації та забезпеченні функціонування системи правосуддя

Роль органів юстиції в організації та забезпеченні функціонування системи правосуддя

Назва:
Роль органів юстиції в організації та забезпеченні функціонування системи правосуддя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,47 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ АДВОКАТУРИ УКРАЇНИ
на правах рукопису
Федькович Олена Володимирівна
УДК 347. 9 (477)
Роль органів юстиції в організації та забезпеченні
функціонування системи правосуддя
Спеціальність 12.00.10 – судоустрій; прокуратура та адвокатура
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі проблем кримінального права, кримінології та судоустрою Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
Науковий керівник -
кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник
Сірий Микола Іванович, Інститут держави і права
ім. В.М. Корецького НАН України, старший науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, академік Академії правових наук України
Притика Дмитро Микитович,
народний депутат України (Верховна Рада України)
кандидат юридичних наук, доцент
Афанасьєв Володимир Вікторович,
суддя, заступник голови судової палати
Харківського апеляційного господарського суду,
доцент Національної юридичної академії України
ім. Ярослава Мудрого
Захист відбудеться “ 4 ” грудня 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.122.01 в Академії адвокатури України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Шевченка, 27
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Академії адвокатури України за адресою: (01032, м. Київ, бульвар Шевченка, 27)
Автореферат розісланий “ 2 ”__листопада________2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат юридичних наук, доцент О.П. Кучинська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Одним із центральних завдань сучасної вітчизняної судово-правової реформи є побудова нової моделі правосуддя з чітким визначенням організаційно-функціональних основ діяльності в сфері юстиції.
Реформа як сукупність комплексних заходів торкнулася змін не тільки в питаннях упорядкування судів і процедури їх діяльності, але також внесла суттєві корективи в механізм організації всієї системи правосуддя – і щодо формування її органів, і щодо забезпечення судової діяльності, взаємодії з іншими органами правоохоронної системи та органами правосуддя зарубіжних країн, виконання судових рішень тощо.
В умовах розвитку демократії, додержання прав і свобод людини, створення належної та ефективної національної системи судового захисту стає одним із головних завдань держави. Для реалізації цього завдання залучено ряд органів та інституцій, серед яких поступово збільшується значення і роль органів юстиції, що тісно пов’язано з розумінням необхідності цілісного та цілеспрямованого виконання державної функції з упорядкування та утвердження судової влади. Погодження дій усіх ланок системи правоохорони повністю узгоджується з сучасними тенденціями посилення в країнах Європи статусу органів юстиції, їх інтеграцією у форми міжнародної співпраці, зокрема, Євроюсту.
Органами юстиції України накопичено чималий досвід у галузі забезпечення системи правосуддя. За попередні періоди та протягом останніх десятиліть цей досвід має деякі негативні відтінки, але в цілому позитивних здобутків у справі юстиційного управління значно більше. Нинішнє завдання, насамперед, полягає у визначенні чітких орієнтирів розвитку системи правосуддя з урахуванням міжнародно-правових стандартів і рекомендацій. Не відсторонення органів юстиції від системи правосуддя, а наближення, з огляду на соціальну потребу посилення ролі держави у справі забезпечення доступності правосуддя, незалежності та неупередженості суду, його ефективності та справедливості є нагальною потребою сьогодення.
Нова, перспективна роль органів юстиції у справі упорядкування правосуддя, безперечно, пов’язана з новим розумінням демократизації процесуальної форми, з побудовою сучасної моделі функціонального розподілу в ній, утвердженням верховенства права.
Вивчення теоретичних основ формування системи юстиції має глибокі історичні корені. Значний внесок у розвиток цього наукового напряму зробили такі відомі правознавці дореволюційної Росії, як Є.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Роль органів юстиції в організації та забезпеченні функціонування системи правосуддя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок