Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українсько – болгарські відносини в 90-х роках ХХ століття

Українсько – болгарські відносини в 90-х роках ХХ століття

Назва:
Українсько – болгарські відносини в 90-х роках ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,89 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА імені М. С. ГРУШЕВСЬКОГО
ТИМОШЕНКО Юрій Олександрович
УДК 94(477) + 94(497.2) ,,19”
Українсько – болгарські відносини
в 90-х роках ХХ століття
07.00.02 — Всесвітня історії
аВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
К И Ї В – 2 0 0 4
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор,
заслужений працівник народної освіти України
Алексєєв Юрій Миколайович,
Київський славістичний університет, президент
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
Павленко Вікторія Вікторівна,
Національна академія внутрішніх справ України,
кафедра гуманітарних дисциплін, професор
кандидат історичних наук
Шевченко Олена Володимирівна,
Інститут української археографії та джерелознавства
ім. М.С.Грушевського НАН України, відділу вивчення та публікації зарубіжних джерел з історії України,
старший науковий співробітник
Провідна установа:
Інститут історії України НАН України,
відділ всесвітньої історії та міжнародних відносин
Захист відбудеться “ 26 ” лютого 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалі-зованої вченої ради Д 26.228.01 Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України ( 01001, м. Київ, вул. Трьох-святительська, 4, зал засідань вченої ради).
Із дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України (м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий “ 23 ” січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Песчаний О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Процес інтеґрації, який відбувається у сучасній Європі, охопив і слов’янський світ. Його реалізація здійснюється у різних соціально–економічних і політичних формах, як на багатосторонній основі, так і в двосторонньому форматі.
Українсько-болгарські відносини репрезентують, зокрема, один із напрямків взаємодії східно– й південнослов’янського макроетнічних утворень, традиція взаємин між якими має тисячолітню історію. Цьому сприяла також приналежність до одного православного віросповідання, спільність духовної культури, витоки якої слід шукати в античності, схожість історичної долі. Відродження української державності наприкінці ХХ ст. надало імпульсу співробітництву між Україною та Болгарією у соціально-економічній, військово-політичній та культурній сферах. Разом із тим, трансформація соціально-економічної сфери, звільнення обох народів від тоталітарних режимів і проголошення ними курсу на розбудову громадянського суспільства, входження в ЄС сприяли модернізації механізму та основних форм співробітництва. Обидва народи знову постали перед необхідністю розв’язання нових історичних завдань. У зв’язку з цим подальша співпраця між ними закономірно випливає з життєвонеобхідних потреб обох країн. А дослідження всього цього спектру взаємин має не лише теоретичне, але й практичне значення, оскільки є передумовою їх всебічного удосконалення.
Актуальність дослідження обумовлена також гостропроблемним характером завдань, котрі пов'язані з процесом формування нової системи міжнародних відносин, складовими компонентами якої є Україна та Болгарія. Характерно, що українсько-болгарські відносини мають багатовікову історичну традицію, яка засвідчує їхню значущість як для повноцінного розвитку обох народів, так і для загальноєвропейського історичного процесу. Тому осмислення взаємин між двома країнами дасть змогу визначити динаміку та основні закономірності їх розвитку.
Особливий інтерес викликають проблеми соціально-економічних відносин між Болгарією та Україною. Визначення масштабів і характерних рис цього явища наприкінці ХХ ст., уможливлює подальше осмислення взаємозв’язку між процесами економічної співпраці й усім комплексом двосторонніх взаємин загалом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Українсько – болгарські відносини в 90-х роках ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок