Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ФАКТОРИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОЗВИТКУ ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ (на матеріалах Поліського регіону)

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ФАКТОРИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОЗВИТКУ ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ (на матеріалах Поліського регіону)

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ФАКТОРИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОЗВИТКУ ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ (на матеріалах Поліського регіону)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,78 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
ВАЛІНКЕВИЧ НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 338.45:664.1
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ФАКТОРИ
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОЗВИТКУ
ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
(на матеріалах Поліського регіону)
Спеціальність 08.07.01 – Економіка промисловості
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, академік
Української академії аграрних наук, заслужений діяч
науки і техніки України
Борщевський Петро Прокопович,
Рада по вивченню продуктивних сил України
Національної академії наук України,
заступник голови з наукової роботи
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Федорищева Аліна Микитівна,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, головний науковий співробітник відділу регіональних проблем відтворення капіталу;
кандидат економічних наук, доцент Колот Володимир Михайлович, Київський Національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економіки підприємств.
Провідна установа:
Тернопільська академія народного господарства Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки і управління агропромисловим комплексом, м.Тернопіль.
Захист відбудеться “17” червня 2002 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м.Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м.Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий 15 травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор С.І. Бандур


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна в минулому відносилась до країн, спеціалізованих у світовому територіальному поділі праці на виробництві цукру-піску з цукрових буряків. За 1990-2000 роки виробництво цього стратегічного продукту харчування в Україні зменшилося з 6791,2 до 1552,2 тис.т, тобто на 5238,7 тис.т, або на 77,1 %, зокрема у Поліському регіоні – з 808,5 до 208,5 тис.т, тобто на 600 тис.т, або на 74,2%.
Глибока криза у розвитку цукрової промисловості України потребує всебічного вивчення, узагальнення та практичного застосування комплексу організаційно-економічних факторів підвищення ефективності розвитку цієї провідної галузі економіки країни та її Поліського регіону, який є районом спеціалізації на розвитку бурякоцукрового виробництва. Здійснення економічних реформ в Україні, формування в ній ринкових відносин між суб’єктами господарювання посилили актуальність проблеми ефективності виробництва в галузях харчової промисловості. Сьогодні морально і фізично застарілі вітчизняні цукрові заводи та бурякосіючі господарства, для яких характерна низька врожайність і переважання ручної праці, не можуть виробляти продукцію, здатну конкурувати з імпортним буряковим, а тим більш тростинним цукром. В Україні вилучається лише 72% цукру з цукрових буряків, в той час як у передових країнах світу – більше 80%.
Серед багатьох галузей харчової промисловості сьогодні проблемною, експортно орієнтованою та найбільш незахищеною є цукрова. Методологія організації і функціонування роботи цукрових заводів, питання розвитку та підвищення ефективності функціонування бурякоцукрового підкомплексу, взаємовідносини між переробниками сировини і виробниками досліджувалися багатьма вітчизняними вченими-економістами, серед них О.С.Багатиренко, П.П.Борщевський, В.М.Геєць, М.С.Герасимчук, Б.М. Данилишин, Л.В. Дейнеко, С.І. Дорогунцов, О.С. Заєць, М.Ю.Коденська, В.М.Колот, А.С.Лисецький, І.І.Лукінов, В.О.Паламарчук, О.М.Паламарчук, С.Ф.Покропивний, В.Д.Слюсар, В.Ф.Столяров, А.М.Федорищева, Л.Г. Чернюк, М.Г.Чумаченко, О.М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ФАКТОРИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОЗВИТКУ ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ (на матеріалах Поліського регіону)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок