Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЯ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ НА ЗАСАДАХ ОСВІТНЬОГО ПОТЕНЦІАЛУ

МЕТОДОЛОГІЯ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ НА ЗАСАДАХ ОСВІТНЬОГО ПОТЕНЦІАЛУ

Назва:
МЕТОДОЛОГІЯ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ НА ЗАСАДАХ ОСВІТНЬОГО ПОТЕНЦІАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,87 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
Хамініч Світлана Юріївна
УДК 338.24:005.742:37
МЕТОДОЛОГІЯ УПРАВЛІННЯ
КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ
НА ЗАСАДАХ ОСВІТНЬОГО ПОТЕНЦІАЛУ
Спеціальність 08.00.03 – Економіка та управління національним господарством
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Донецьк – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий консультант – доктор економічних наук, професор
Червова Лідія Георгіївна, Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), завідуюча відділом проблем управління виробництвом.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Берсуцький Яків Григорович, Донецький університет економіки та права, ректор університету;
доктор економічних наук, професор
Подсолонко Володимир Андрійович, Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України (м. Сімферополь), декан факультету управління, завідуючий кафедрою менеджменту та маркетингу;
доктор економічних наук, професор
Ковальчук Костянтин Федорович, Національна металургійна академія України Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), декан факультету економіки і менеджменту, завідуючий кафедрою фінансів.
Захист відбудеться “ 25 ” грудня 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою : 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, .
Автореферат розісланий “ 23 ” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні світові інтеграційні процеси об’єктивно підвищують актуальність проблеми розвитку конкурентних переваг національної економіки. Це пов’язано передусім з необхідністю виходу підприємств на світовий ринок, зростанням конкуренції та зацікавленістю у підвищенні таких показників, як прибуток, рентабельність, ефективність господарської діяльності.
Роль фактора управління, управлінської культури, управлінської філософії в сучасних умовах зросла. Тому проблема управління потребує постійного вивчення та вирішення. Це пояснюється не стільки ступенем невирішеності проблеми, скільки змінами її змісту під впливом науково-технічного прогресу, інноваційної політики у виробництві, змінами у виробничих відносинах та в навколишньому середовищі.
Вагомим позитивним фактором, що впливає на прийняття ефективних, більш досконалих сучасних управлінських рішень, є конкурентоспроможність підприємств, яка більшою мірою визначається формуванням і розвитком освітнього потенціалу. У зв’язку з цим все більш актуальними стають вимоги вдосконалення методичних та методологічних основ управління на базі підвищення конкурентоспроможності підприємств і формування освітнього потенціалу. Технократична епоха на початку нового тисячоліття починає стрімко трансформуватися в епоху людини, гуманістичної культури та інтелекту. У суспільному виробництві на перший план виходить творчий потенціал особистості. У повсякденному житті це означає безумовне визнання людини головною продуктивною силою. У господарській діяльності увага акцентується на якості робочої сили і кваліфікації персоналу, забезпеченні психологічної атмосфери, що сприяє ініціативі працівників та інтеграції їх спільних зусиль. Ці принципово нові орієнтири потребують зміни існуючої підготовки фахівців. У першу чергу необхідно розробити адекватну новим умовам методологію освіти, у межах якої здійснюється підготовка фахівців.
У наукових публікаціях останніх років приділяється значна увага питанням управління, конкурентоспроможності підприємств і соціальної ролі освіти в Україні та світі. Ці питання висвітлено в наукових працях зарубіжних учених: Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЯ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ НА ЗАСАДАХ ОСВІТНЬОГО ПОТЕНЦІАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок