Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ЗАПОБІГАННЯ І РОЗВ’ЯЗАННЯ КОНФЛІКТІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ СЕРЕДОВИЩІ ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ЗАПОБІГАННЯ І РОЗВ’ЯЗАННЯ КОНФЛІКТІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ СЕРЕДОВИЩІ ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ЗАПОБІГАННЯ І РОЗВ’ЯЗАННЯ КОНФЛІКТІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ СЕРЕДОВИЩІ ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,91 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
АНТОНОВ ГЕННАДІЙ ВАЛЕНТИНОВИЧ
УДК 378.14
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ЗАПОБІГАННЯ І РОЗВ’ЯЗАННЯ
КОНФЛІКТІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ СЕРЕДОВИЩІ ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Іонова Олена Миколаївна,
Харківський національний
педагогічний університет імені Г.С.Сковороди,
завідувач кафедри природничо-
математичних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Буряк Володимир Костянтинович,
Криворізький державний педагогічний університет, ректор;
кандидат педагогічних наук, професор
Тарасевич Ніна Миколаївна,
Полтавський державний педагогічний університет імені В.Г.Короленка,
професор кафедри педагогічної майстерності.
Провідна установа: Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ.
 
Захист відбудеться „ 20 ” квітня 2006 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. № 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. № 215-В.
Автореферат розісланий „_17__” березня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Штефан Л.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. В інформаційному суспільстві, до якого просувається Україна і яке постає не лише як всеосяжна розгалужена мережа, а і як суспільство, що безперервно навчається, інституція вищої освіти набуває першорядного значення. Як наголошується в Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті, з галузі, що обслуговує суспільство, освіта перетворюється на основоположну функцію держави, бо її завданням стає підготовка професіонала, творчої особистості, здатної навчатися все життя й орієнтуватися у швидкоплинних умовах сьогодення.
Система вищої освіти порівняно з іншими соціальними інститутами відрізняється розмаїттям функціональних, рольових, міжособистісних, міжгрупових взаємозв’язків. Вони складні, неоднозначні, тісно переплетені, іноді заплутані, оскільки охоплюють педагогічну, соціальну, психологічну, економічну, юридичну та багато інших сфер життєдіяльності.
У такому розмаїтті стосунків стає неминучим зіткнення інтересів, настанов, думок, позицій, потреб людей. Ці зіткнення виявляються в конфліктах, котрі часто мають руйнівні (деструктивні) наслідки.
Проведення бесід, анкетувань, опитувань 150 викладачів і 650 студентів педагогічних університетів дає підставу стверджувати, що навчально-виховне середовище вищих навчальних закладів характеризується високою конфліктогенністю. До 80% респондентів ставали учасниками конфліктної взаємодії і вважали виникнення конфліктів у вищій школі неминучим. До того ж, переважна більшість викладачів і студентів недостатньо знають про методи конструктивного розв’язання конфліктів: 36,7 % викладачів у разі виникнення конфлікту зі студентами звертаються в деканат, 70 % студентів упевнені в неможливості розв’язання конфлікту з викладачем; 46,7 % педагогів і 83 % студентів не в змозі оцінити роль і значення конфліктів у розвитку особистості, колективу, навчального закладу.
Разом з тим адекватність сприйняття конфлікту, готовність до всебічного обговорення проблем, створення атмосфери взаємної довіри та спільна діяльність щодо розв’язання проблем, які існували, сприяють перетворенню деструктивного конфлікту в конструктивний, а вчорашніх опонентів – у співпрацівників. Успішно розв’язаний конфлікт сприяє поліпшенню психологічного клімату в колективі, зростанню взаєморозуміння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ЗАПОБІГАННЯ І РОЗВ’ЯЗАННЯ КОНФЛІКТІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ СЕРЕДОВИЩІ ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок