Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> „АРХІТЕКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНІ ПРИЙОМИ МУСУЛЬМАНСЬКИХ ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ КРИМУ XIII-XVIII ст.”

„АРХІТЕКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНІ ПРИЙОМИ МУСУЛЬМАНСЬКИХ ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ КРИМУ XIII-XVIII ст.”

Назва:
„АРХІТЕКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНІ ПРИЙОМИ МУСУЛЬМАНСЬКИХ ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ КРИМУ XIII-XVIII ст.”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,22 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний університет „Львівська політехніка”
САПУНОВА
Марина Юріївна
УДК 726.2.03: 72.011
„АРХІТЕКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНІ ПРИЙОМИ МУСУЛЬМАНСЬКИХ ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ КРИМУ
XIII-XVIII ст.”
18.00.01 – Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
ЛЬВІВ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Архітектурно-художньому інституті Одеської державної академії будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України
Наукові керівники: | доктор архітектури, професор
РАЛЛЄВ Олександр Борисович
завідувач кафедри основ архітектури Одеської державної академії будівництва та архітектури
 
доктор архітектури, доцент
БЕВЗ Микола Валентинович,
професор кафедри основ архітектури Одеської державної академії будівництва та архітектури
Офіційні опоненти: | доктор архітектури, професор
САФОНОВ Анатолій Олексійович,
професор кафедри архітектурного проектування Національної академії природоохоронного та курортного будівництва, м. Сімферополь
кандидат архітектури
МОГИТИЧ Роман Іванович,
заступник директора з наукової роботи інституту „Укрзахідпроектреставрація”, м. Львів
Захист відбудеться „4 ” жовтня 2007 р. о „ 13.00” годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 35.052.11 в Національному університеті „Львівська Політехніка” (79013, Львів, 13, вул. Ст. Бандери, 12, ауд. 226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету „Львівська Політехніка” (79013, Львів, вул. Професорська, 1)
 
Автореферат розісланий „ 4 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат архітектури, професор Петришин Г.П.

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Культурне відродження кримсько-татарського народу, яке відбувається в останні роки заторкує питання оцінки збереженої архітектурної спадщини і формування локальної своєрідності сучасної забудови кримських поселень. Недостатня вивченість кримсько-татарської архітектурної спадщини привела до слабкого її висвітлення в роботах з теорії та історії архітектури. Склалося також деяке упереджене ставлення до проблеми оцінки національної своєрідності мусульманської архітектури Криму, зокрема, в світлі доцільності та можливості її застосування в сучасній архітектурній практиці. В наш час, коли повертається інтерес до кримськотатарської архітектурної спадщини і в зв’язку з поверненням кримських татар на їх історичну батьківщину, виникає необхідність визначення ролі цієї спадщини, складається інакше відношення до проблеми національної своєрідності традиційної мусульманської архітектури Криму. Назрів аналіз всіх збережених або втрачених, але відомих з іконографічних джерел, об’єктів кримсько-татарської архітектури. Одержані висновки могли б допомогти у вирішенні проблеми адекватної оцінки цієї спадщини, а також виявити властиві для цієї архітектури прийоми і засоби, які можна було б використати при формуванні сучасної забудови. Зважаючи на те, що розробку архітектурної орієнталістики, була започатковано в Одеській державній академії будівництва і архітектури, а її фундаментальні основи закладені доктором архітектури, професором О.Б. Ралєвим Дисертація О.Б.Ралєва на здобуття наукового ступеня доктора архітектури „Еволюція об'ємно-просторових форм в архітектурі арабських країн Близького Сходу”. - Київ, 1996 р., автор розвинув попередні дослідження, звертаючи увагу на вивчення архітектурно-композиційних прийомів громадських будівель мусульманського зодчества Криму.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане відповідно до програми, розробленої в НДІТІАМ за постановою Ради міністрів УРСР №453 від 1982 р. „Про заходи по забезпеченню видання томів Зводу пам’яток історії та культури народів СРСР по Український РСР”, що підтверджена Указом Президента України №1328 від 2000 р. „Про забезпечення підготовки і випуску багатотомного енциклопедичного видання „Звід пам’яток історії та культури України”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: „АРХІТЕКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНІ ПРИЙОМИ МУСУЛЬМАНСЬКИХ ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ КРИМУ XIII-XVIII ст.”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок