Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОЛЕКУЛЯРНІ МЕХАНІЗМИ АКУСТИЧНИХ РЕЛАКСАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У ВАЖКІЙ ВОДІ, ПРОПІЛОВИХ СПИРТАХ ТА ЇХ ВОДНИХ РОЗЧИНАХ

МОЛЕКУЛЯРНІ МЕХАНІЗМИ АКУСТИЧНИХ РЕЛАКСАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У ВАЖКІЙ ВОДІ, ПРОПІЛОВИХ СПИРТАХ ТА ЇХ ВОДНИХ РОЗЧИНАХ

Назва:
МОЛЕКУЛЯРНІ МЕХАНІЗМИ АКУСТИЧНИХ РЕЛАКСАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У ВАЖКІЙ ВОДІ, ПРОПІЛОВИХ СПИРТАХ ТА ЇХ ВОДНИХ РОЗЧИНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,52 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Семенов Анатолій Олексійович
УДК 534.286-8
МОЛЕКУЛЯРНІ МЕХАНІЗМИ АКУСТИЧНИХ РЕЛАКСАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У ВАЖКІЙ ВОДІ, ПРОПІЛОВИХ СПИРТАХ
ТА ЇХ ВОДНИХ РОЗЧИНАХ
01.04.14 – теплофізика і молекулярна фізика
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
 
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі молекулярної фізики Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Сперкач Володимир Савелійович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач НДЛ “Фізика полімерів”
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
Погорелов Валерій Євгенович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри експериментальної фізики
кандидат фізико-математичних наук,
Гаврилко Тетяна Анатоліївна
Інститут фізики НАН України, м. Київ,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Фізико-технічний інститут низьких температур
імені Б.В. Вєркіна НАН України, м. Харків
Захист відбудеться “ 27 ” березня 2001р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.08 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, проспект акад. Глушкова, 6, фізичний факультет, ауд. № 500.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий " 19 " лютого 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук, професор Поперенко Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Успішне вирішення багатьох проблем різних галузей науки і техніки пов'язано з рівнем наших знань про природу і властивості водних систем в широкому інтервалі термодинамічних параметрів.
Незважаючи на значну кількість експериментальних робіт і теоретичних досліджень водних розчинів спиртів, природа молекулярних процесів в цих системах до цього часу залишається предметом для дискусії. Рівноважні і кінетичні характеристики досліджених нами рідин мало вивчені. Інформація про будову, кінетику і механізми процесів, що протікають в них, малочисельна і суперечлива.
Для детальної інформації про фізичні властивості водних розчинів спиртів потрібні прецизійні експериментальні дані, які отримують за допомогою сучасних методів фізичного і фізико-хімічного аналізу, вони вносять суттєвий вклад в природу молекулярних механізмів.
Ефективним методом вивчення молекулярних механізмів є акустична спектроскопія, що дає можливість реєструвати процеси з характерними часами с. Використання при аналізі акустичних спектрів і хімічної кінетики дозволяє визначити їх термодинамічні і кінетичні параметри, встановити зв'язок між особливостями будови, теплофізичними і кінетичними параметрами розчинів. Проте, незважаючи на великі експериментальні можливості акустичної спектроскопії, ми не завжди можемо дати повний аналіз отриманих результатів, тому що теоретичні розробки в цій області відстають від експериментальних досліджень, а також існують розходження в поглядах різних дослідників. Це пов'язано з тим, що акустичні дослідження водних розчинів спиртів виконані або у широкому інтервалі температур і вузькому діапазоні частот, або у вузькому інтервалі температур і широкому діапазоні частот.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках програми фундаментальних досліджень, які проводяться на кафедрі молекулярної фізики Київського національного університету за темою “Вивчення структурно-динамічних властивостей ряду характерних об'єктів рідинного середовища організму людини методами акустичної спектроскопії і віскозиметрії” (№ держреєстрації 0197V003082) та теми Міністерства освіти і науки України “Вивчення молекулярних механізмів релаксаційних процесів в гомогенних і гетерогенних системах методом реології та акустичної спектроскопії” (№ держреєстрації 0197V000067).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МОЛЕКУЛЯРНІ МЕХАНІЗМИ АКУСТИЧНИХ РЕЛАКСАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У ВАЖКІЙ ВОДІ, ПРОПІЛОВИХ СПИРТАХ ТА ЇХ ВОДНИХ РОЗЧИНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок