Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ МАГІСТРІВ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ США

СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ МАГІСТРІВ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ США

Назва:
СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ МАГІСТРІВ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,58 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БУРДІНА Світлана Василівна
УДК 378. 22 (73): 371
СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ МАГІСТРІВ УПРАВЛІННЯ
ОСВІТОЮ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ США
13.00.06 – теорія і методика управління освітою
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор
Хриков Євген Миколайович,
Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут післядипломної освіти, директор.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор Алфімов Валентин Миколайович, Донецький національний університет,
декан факультету перепідготовки і підвищення кваліфікації керівних педагогічних працівників;
кандидат педагогічних наук, професор Пономарьова Галина Федорівна,
Харківський гуманітарно-педагогічний інститут, ректор.
Захист відбудеться 19 червня 2008 року о 15.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.053.01 у Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна 2.
Автореферат розіслано 19 травня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. За останні роки в Україні надзвичайно гостро постала проблема підготовки кваліфікованих кадрів у галузі управління освітою. Більшість тих, хто працює сьогодні в цій сфері, отримали вузькоспеціальну вищу освіту й не мають професійної підготовки з управління. Діючи тільки на підставі власного досвіду, керівник багато років витрачає на оволодіння необхідними навичками управління. Однак сучасні суспільні умови вимагають професійних підходів до вирішення управлінських питань, що ускладнюються у зв’язку із зниженням регламентації від міністерства, а також фінансування, із зміною педагогічних цілей та вимог до педагогів. Тому підготовка керівників освіти повинна відповідати вимогам демократичного українського суспільства.
У Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті пропонуються першочергові завдання з удосконалення системи управління освітою, до яких належать: налагодження високопрофесійного, наукового, аналітичного, демократичного та відкритого прийняття управлінських рішень, постійне підвищення якості освіти, оновлення її змісту та форм організації навчально-виховного процесу. Передумовою виконання цих завдань є забезпечення відповідної підготовки управлінців у галузі освіти. Важлива роль у цьому аспекті відводиться магістерській підготовці з управління освітою. Особливо корисним стає врахування зарубіжного досвіду при впровадженні нової практики навчання фахівців у цій галузі. Так сталося з нещодавнім уведенням магістерської підготовки в системі вищої освіти України у зв’язку з переходом на Болонську систему. Досвід США, де підготовка магістрів управління освітою має майже столітню історію та відома своєю гнучкістю й ефективністю, дозволить більш свідомо підійти до розвитку та вдосконалення вітчизняної магістерської підготовки з управління освітою.
Характерно, що, незважаючи на важливість дослідження системи підготовки магістрів управління освітою, цій проблематиці присвячена незначна кількість наукових робіт як вітчизняних, так і зарубіжних авторів. Загальноісторичному розвитку системи вищої освіти США присвячені розвідки вітчизняних науковців Б. Вульфсона, О. Джуринського, С. Калашнікової, О. Романовського та зарубіжних учених Р. Гайгер (R. Geiger), Е. Гендерсона (E. Henderson), К. Гоуі (K. Howey), Б. Джойса (B. Joyce), Д. Джонстоуна (J. Johnstone), Дж. Дюдерштадт (J. Duderstadt), Б. Кларка (B.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ МАГІСТРІВ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок