Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Світський компонент православної духовної освіти в Російській імперії (1857-1884 рр.)

Світський компонент православної духовної освіти в Російській імперії (1857-1884 рр.)

Назва:
Світський компонент православної духовної освіти в Російській імперії (1857-1884 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,66 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна
Мешковая Світлана Іванівна
УДК 94(470+571)"1857/1884"
Світський компонент православної духовної освіти
в Російській імперії
(1857-1884 рр.)
Спеціальність – 07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Лантух Валерій Васильович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
професор кафедри історії Росії.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Ганкевич Віктор Юрійович,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського,
професор кафедри історії України та допоміжних історичних дисциплін;
кандидат історичних наук
Малютіна Оксана Костянтинівна,
Харківський інститут управління,
доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін.
Провідна установа – Донецький національний університет (кафедра всесвітньої історії),
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться 2 квітня 2004 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія IV-65.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий 2 березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Друга половина 80-х – 90-і рр. ХХ ст. позначилися для історії Православної Церкви в Росії епохальними змінами. Виросли її авторитет і вплив у суспільстві, відбулася відмова від стереотипів, пов’язаних з абсолютним запереченням значного внеску духовенства у вітчизняну культуру, з’явилися перші спроби критичного переосмислення церковної історії. За цих умов розпочався, й продовжується до цього часу активний процес відродження цілісної системи православної духовної освіти в Росії, ступінь ефективності якої багато в чому залежить від комплексної організації навчального процесу, заснованої не тільки на богословській, але й на загальноосвітній підготовці учнів духовно-навчальних закладів, що значною мірою підвищує кваліфікаційний рівень представників православного кліру, їх теоретичну підготовку й педагогічну майстерність.
Разом з тим, повноцінне розв’язання поставлених завдань неможливе без ретельного дослідження історичного досвіду, який дозволяє об’єднати на практиці позитивні досягнення минулого й передові тенденції сучасної наукової та педагогічної думки. У зв’язку з цим особливу увагу привертає духовно-освітня реформа 1867-1869 рр. як найбільш прогресивна і результативна в історії православної церковної школи в Росії. Комплексне вивчення механізму викладання світських дисциплін, розробленого в ході даної реформи, може бути особливо корисне для сучасних духовно-навчальних закладів як Росії, так і України.
Більш того, тема дисертаційного дослідження має важливе значення і як окрема наукова проблема, оскільки дозволяє висвітлити один із маловивчених аспектів історії Православної Церкви в Росії, оцінити її внесок у розвиток російської культури другої половини ХІХ ст., у тому числі в розвиток освіти і науки.
Таким чином, актуальність обраної теми очевидна і не підлягає сумніву.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана на кафедрі історії Росії Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна в рамках тематичного напряму наукової діяльності кафедри "Організація і діяльність органів самоуправління, наукові біографії громадських і політичних діячів у Росії (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Світський компонент православної духовної освіти в Російській імперії (1857-1884 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок