Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА ЛІМФОАДЕНОПАТІЙ ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЬОВОЇ ДІЛЯНКИ ТА ШИЇ

ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА ЛІМФОАДЕНОПАТІЙ ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЬОВОЇ ДІЛЯНКИ ТА ШИЇ

Назва:
ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА ЛІМФОАДЕНОПАТІЙ ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЬОВОЇ ДІЛЯНКИ ТА ШИЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,89 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ‘Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім.О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
ПРОЦИК ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 616.42-071:611.91+611.93
 
ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА ЛІМФОАДЕНОПАТІЙ
ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЬОВОЇ ДІЛЯНКИ ТА ШИЇ
14.01.22 – Стоматологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Національному медичному університеті ім.О.О.Богомольця.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Маланчук Владислав Олександрович, Національний
медичний університет ім.О.О.Богомольця, кафедра
хірургічної стоматології, завідувач
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Харьков Леонід Вікторович, Національний медичний
університет ім.О.О.Богомольця, кафедра хірургічної
стоматології дитячого віку, завідувач
доктор медичних наук, професор
Малевич Олег Євгенович, Дніпропетровська державна
медична академія, кафедра хірургічної стоматології, завідувач
Провідна установа: Українська медична стоматологічна академія МОЗ України (м.Полтава), кафедра хірургічної стоматології.
Захист відбудеться “5” квітня 2001 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.003.05 Національного медичного університету ім.О.О. Богомольця за адресою 01004, м. Київ, бульвар Шевченка, 13.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця МОЗ України (03057, м.Київ, вул.Зоологічна,1, стоматологічний корпус).
Автореферат розіслано “4” березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор мед. наук А.М.Політун
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Серед різних захворювань щелепно-лицьової ділянки та шиї ураження лімфатичних вузлів спостерігаються досить часто і складають біля 20 % (Ю.А.Шеломенцев, В.А.Коробкін, 1985; А.Д.Корсак, К.А.Жданко, 1993; О.І.Пачес, 1996; Ю.І.Бернадський, 1998; R.W.Gutt, 1983). На щелепно-лицьову ділянку і шию приходиться біля 56 % клінічних проявів усіх лімфоаденопатій людського організму (P.Ferrer, 1998). Крім того, в останнє десятиріччя відмічається значне збільшення кількості хворих з лімфопроліферативними захворюваннями (І.Н.Журило, 1996; Д.Ф.Глузман і співавт., 1998).
Диференційна діагностика лімфоаденопатій щелепно-лицьової ділянки і шиї являє важко вирішувану клінічну проблему, внаслідок великої кількості етіологічних факторів, які призводять до лімфопроліферативних захворювань і однотипності їх клінічних проявів. Труднощі в розпізнаванні захворювань лімфатичних вузлів визначають велику кількість діагностичних помилок при первинній клінічній діагностиці, які призводять до неадекватної тактики лікування (В.С.Журавльов, 1986).
Найбільш повно вивчені та висвітлені в літературі одонтогенні лімфаденіти щелепно-лицьової ділянки та шиї (В.І.Черевко, 1987; А.Н.Ліхота, 1988; О.О.Тимофеєв, 1988, Л.В.Харьков, І.Л.Чехова, 1990; І.Л.Чехова, 1994).
Разом з тим, зміни в лімфатичних вузлах цієї ділянки можуть бути наслідком не тільки запальних процесів щелепно-лицьової ділянки, вуха, верхніх відділів дихальних шляхів, але й ряду не інфекційних захворювань.
В цих анатомічних зонах досить часто зустрічаються такі первинні пухлини лімфатичних вузлів як лімфогранулематоз (ЛГМ), неходжкінська злоякісна лімфома, ураження лімфатичних вузлів при регіонарних та віддалених метастазах злоякісних пухлин, а також вузлові м‘ягкотканинні як органні, так і позаорганні пухлини, клінічно схожі на лімфоаденопатії. Питання їх діагностики вивчені та викладені, в основному, в загальних посібниках, в яких не виділені особливості клінічного прояву, діагностики і диференційної діагностики лімфоаденопатій щелепно-лицьової ділянки та шиї (Г.В.Фалілєєв, 1978; І.Вилков, 1980; Я.Карр і співавт., 1980; Ю.І.Виренков, 1989; В.С.Прокопчук, 1996; G.F.Pangalis et.al., 1993).
Основними методами діагностики лімфоаденопатій на протязі багатьох десятиліть залишаються цитологічне дослідження пунктату та гістологічне дослідження видаленого лімфатичного вузла. Разом з тим, за останнє десятиріччя з‘явились публікації, присвячені ультразвуковій діагностиці (УЗД) уражень лімфатичних вузлів, більша частина яких відведена ранньому виявленню метастазів (Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА ЛІМФОАДЕНОПАТІЙ ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЬОВОЇ ДІЛЯНКИ ТА ШИЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок