Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення конкурентоспроможності молокопереробних підприємств

Підвищення конкурентоспроможності молокопереробних підприємств

Назва:
Підвищення конкурентоспроможності молокопереробних підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,15 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
желєзняк Алла Михайлівна
УДК 339.13.012.42:637.13
Підвищення конкурентоспроможності
молокопереробних підприємств
Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(економіка сільського господарства і АПК)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Березівський Петро Степанович,
Львівський державний аграрний університет,
завідувач кафедри менеджменту організацій
ім. проф. Є.Храпливого.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Пархомець Микола Кирилович,
Тернопільський національний економічний університет МОН України,
завідувач кафедри аграрного бізнесу;
кандидат економічних наук, доцент
Васильчак Світлана Василівна,
Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій
ім. С.З.Гжицького,
доцент кафедри економіки та організації
сільськогосподарського виробництва
Захист відбудеться 16 жовтня 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 36.814.02 у Львівському державному аграрному університеті за адресою: 80381, Львівська обл., Жовківський р-н, м. Дубляни, вул. В.Великого, 1, головний корпус, ауд. 309.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського державного аграрного університету за адресою: 80381, Львівська обл., Жовківський р-н, м. Дубляни, вул. В.Великого, 1.
Автореферат розісланий “14” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.А.Біттер


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток молокопродуктового підкомплексу АПК в умовах загального економічного зростання у країні, як і раніше, характеризується кризовими явищами. Довготривала збитковість виробництва молока в сільськогосподарських підприємствах спричинила багатократне скорочення чисельності розміщеного в них поголів’я корів. Зростання питомої ваги поголів’я корів, розміщеного в особистих селянських господарствах, викликало значне зниження якості молокосировини та її подорожчання внаслідок ускладнення процесу заготівель. Поряд із внутрішніми проблемами розвитку молокопереробних підприємств це призводить до зниження рівня їх конкурентоспроможності як на вітчизняному, так і на зовнішніх ринках. Більшість видів продукції підприємств молочної промисловості поступається зарубіжним аналогам за якістю та ціною. Ці процеси справляють негативний вплив на ефективність всього АПК і на рівень життя найбідніших верств населення.
Розроблені урядом заходи з удосконалення державного регулювання розвитку молокопродуктового підкомплексу та підвищення рівня його конкурентоспроможності не дають очікуваних результатів. В результаті цього вітчизняний ринок молока і молокопродуктів не відзначається стабільністю. Надто високим залишається рівень його залежності від кон’юнктури на світовому ринку та ринках сусідніх країн.
Теоретичні, методичні та практичні аспекти розвитку конкуренції та формування конкурентоспроможності підприємств, в тому числі в аграрній сфері та молокопродуктовому комплексі розглянуті у працях І.З. Должанського, Т.О. Загорної, З.М. Борисенко, Н.В. Осипова, І.О. Піддубного, А.І. Піддубної, О.С. Шнипко, Л.В. Балабанової, В.В. Холод, С.М. Задорожної, І.Ю. Сіваченко, М.М. Ільчука, М.К. Пархомця, С.В. Васильчак, С.О. Шевельової, Т.І. Яворської та інших вчених. Ці наукові дослідження дуже важливі, однак вони недостатньо розв'язують проблеми, пов'язані з особливостями формування, розвитку та підвищення конкурентоспроможності молокопереробних підприємств в умовах реформування економіки України.
Особливої уваги потребує поглиблення теоретичних розробок щодо сутності конкурентоспроможності продукції, підприємств, галузей народного господарства. В науковій літературі недостатньо висвітленими залишаються питання методики оцінки рівня конкурентоспроможності та його прогнозування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Підвищення конкурентоспроможності молокопереробних підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок