Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМНА СИТУАЦІЯ ТА ГРА ЯК ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ РОЗВИТКУ ПАМ’ЯТІ І МИСЛЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

ПРОБЛЕМНА СИТУАЦІЯ ТА ГРА ЯК ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ РОЗВИТКУ ПАМ’ЯТІ І МИСЛЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

Назва:
ПРОБЛЕМНА СИТУАЦІЯ ТА ГРА ЯК ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ РОЗВИТКУ ПАМ’ЯТІ І МИСЛЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,34 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Процеси демократизації і гуманізації школи становлять нові вимоги д
о наук системи людинознавства


Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова
МАКАРОВА ЛЮБОВ ЛЕОНІДІВНА
УДК 159.922.7
М 15
ПРОБЛЕМНА СИТУАЦІЯ ТА ГРА ЯК ПСИХОЛОГІЧНІ
ДЕТЕРМІНАНТИ РОЗВИТКУ ПАМ’ЯТІ І МИСЛЕННЯ
МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
19.00.07 – педагогічна і вікова психологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор психологічних наук, доцент
Приходько Юлія Олексіївна, Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, професор кафедри психології і педагогіки
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Скрипченко Олександр Васильович, Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, професор кафедри психології
кандидат психологічних наук,
Сергеєнкова Оксана Павлівна, Київський державний лінгвістичний університет, доцент кафедри психології
Провідна установа: Слов’янський державний педагогічний інститут, кафедра психології, Міністерство освіти і науки України м. Слов’янськ.
Захист відбудеться “21” червня 2001 року о 14.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053. 01 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова за адресою: 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “ 17 ” травня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Й. Капська


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Інтенсивне впровадження ідей розвивального навчання в сучасній школі актуалізує необхідність дослідження різних детермінант розвитку пізнавальних процесів учнів. Початкова школа має створити умови для повноцінного оволодіння дітьми загальнопізнавальними вміннями й навичками, самовираження в різних видах діяльності, що сприятиме їх психічному розвитку. Згідно з концепцією Л. Виготського, в основі психічного розвитку дитини лежить зміна різних типів її діяльності, котрі вона реалізує в спілкуванні з дорослими. Кожному віковому періоду життя дитини відповідає особливий тип діяльності, який визначає виникнення і розвиток головних психічних новоутворень даного віку. Для молодшого шкільного віку характерною є навчальна діяльність, при виконанні якої дитина засвоює основи теоретичної свідомості і мислення людей.
Як показує психологічний досвід, в сучасній початковій школі навчальна діяльність представлена в нерозгорнутому вигляді, а загальноприйняті методи навчання і виховання не забезпечують ефективної її організації, що відповідним образом впливає і на психічний розвиток молодших школярів. Ця обставина відбилася і на методах навчання дітей: психологи довгий час обходили своєю увагою мало помітну для них навчальну діяльність і, використовуючи спостереження та констатуючі експерименти, збирали матеріали, щоб описати розвиток у дітей окремих психічних процесів.
Дослідження переконливо показали, що розвиток пізнавальних процесів найбільш активно відбувається у процесі провідної діяльності молодших школярів, якою є для них навчальна діяльність. Такі дослідження здійснені головним чином в процесі традиційної організації навчання. Проте роль проблемного навчання, яке є одним із типів розвиваючого навчання і ґрунтується на здобутті нових знань учнями шляхом рішення теоретичних та практичних проблем, залишається недостатньо з’ясована як теоретично, так і експериментально. Зокрема, недостатньо вивчена питома вага впливу ігрових і проблемних ситуацій на розвиток пам’яті і мислення молодшого школяра. Тому вивчення питання розвитку пізнавальних процесів у дітей молодшого шкільного віку в ході організації проблемного навчання та гри є, на наш погляд, досить перспективним напрямом дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРОБЛЕМНА СИТУАЦІЯ ТА ГРА ЯК ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ РОЗВИТКУ ПАМ’ЯТІ І МИСЛЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок