Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПІВВІДНОШЕННЯ МЕТАБОЛІТІВ АНДРОГЕНІВ І ГЛЮКОКОРТИКОЇДІВ У ХВОРИХ З ГОСТРИМ ПОРУШЕННЯМ МОЗКОВОГО КРОВООБІГУ

СПІВВІДНОШЕННЯ МЕТАБОЛІТІВ АНДРОГЕНІВ І ГЛЮКОКОРТИКОЇДІВ У ХВОРИХ З ГОСТРИМ ПОРУШЕННЯМ МОЗКОВОГО КРОВООБІГУ

Назва:
СПІВВІДНОШЕННЯ МЕТАБОЛІТІВ АНДРОГЕНІВ І ГЛЮКОКОРТИКОЇДІВ У ХВОРИХ З ГОСТРИМ ПОРУШЕННЯМ МОЗКОВОГО КРОВООБІГУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,68 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ім. П.Л.ШУПИКА
БІЛОБРИН МАРІЯ СТЕПАНІВНА
УДК 616. 831-005.1-02 (616.453:616.018.2)]-073-078
СПІВВІДНОШЕННЯ МЕТАБОЛІТІВ АНДРОГЕНІВ І ГЛЮКОКОРТИКОЇДІВ У ХВОРИХ З ГОСТРИМ ПОРУШЕННЯМ МОЗКОВОГО КРОВООБІГУ
(14.01.15 - нервові хвороби)
Автореферат
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Львівському національному медичному університеті
ім. Данила Галицького МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Шевага Володимир Миколайович, Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, кафедра невропатології і нейрохірургії, завідувач кафедри
Офіційні опоненти:
член-кореспондент АМН Укрнаїни, доктор медичних наук, професор Мачерет Євгенія Леонідівна, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра неврології і рефлексотерапії, завідувач кафедри
доктор медичних наук, професор Герасимчук Роман Дмитрович, Івано-Франківська медична академія МОЗ України, кафедра нервових хвороб, завідувач кафедри
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України (Київ)
Захист відбудеться 14.12.2005 року о ___13___ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.01. у Київській медичній академії після-дипломної освіти ім. П. Л. Шупика МОЗ України за адресою: 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика МОЗ України за адресою: 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька 9.
Автореферат розісланий 11.11.2005 року.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Каліщук-Слободін Т.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема діагностики та лікування мозкових інсультів залишається актуальною в сучасній ангіоневрології, що зумовлено різким зростанням кількості судинних уражень головного мозку, смертністю та інвалідизацією хворих (Маньковський М.Б, 1996, Міщенко Т.С, 2001, Віничук С.М, 2004).
В патогенезі цереброваскулярних порушень все більше уваги приділяється гуморальним механізмам підтримки гомеостазу і, частково, системі залоз внутрішньої секреції (Акмаев И.Г., 1993). Вивчення ролі гіпоталамо-гіпофізарно-наднирникової системи (ГГНС) в патогенезі цереброваскулярної патології являє собою перспективний напрям в невропатології.
При наявності значної кількості робіт, присвячених вивченню ролі ГГНС в перебігу різного роду патологічних станів, в тому числі при ураженні судин головного мозку, ми не зустріли повідомлень про характер та роль співвідношень андрогенів і глюкокортикоідів в організмі хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу (ГПМК). В той час ж на основі літературних даних можна стверджувати, що проблема корекції порушень ГГНС при мозкових інсультах є актуальною і потребує поглибленого вивчення, що вподальшому може сприяти диференційованому підходу до діагностики лікування і прогнозування розвитку патологічного процесу у цієї категорії хворих.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась як фрагмент планової науково-дослідної роботи кафедри невропатології і нейрохірургії факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького “Клініко-біохімічна характеристика компенсаторних реакцій організму при ураженні головного мозку судинного, травматичного і пухлинного генезу”, шифр ІН.26.0001.03.
Мета роботи. Вивчення значення співвідношення метаболітів андрогенів і глюкокортикоїдів при ГПМК, як додаткового діагностичного критерію оцінки важкості стану, характеру патологічного вогнища та рівнів ураження головного мозку, прогнозування перебігу захворювання та можливості корекції міжгормональних порушень з терапевтичною метою.
Задачі дослідження:
1. Визначити вмiст і співвідношення метаболітів андрогенів та глюкокортикоїдів у сечі хворих з церебральним атеросклерозом у поєднанні з гіпертонічною хворобою, у динаміці транзиторних ішемічних атак (ТІА) та мозкових інсультів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СПІВВІДНОШЕННЯ МЕТАБОЛІТІВ АНДРОГЕНІВ І ГЛЮКОКОРТИКОЇДІВ У ХВОРИХ З ГОСТРИМ ПОРУШЕННЯМ МОЗКОВОГО КРОВООБІГУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок