Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРОМАДСЬКІ І ПРИВАТНІ ВИЩІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ В УКРАЇНІ (наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст.)

ГРОМАДСЬКІ І ПРИВАТНІ ВИЩІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ В УКРАЇНІ (наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст.)

Назва:
ГРОМАДСЬКІ І ПРИВАТНІ ВИЩІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ В УКРАЇНІ (наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,37 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В. Н. КАРАЗІНА
УДОВИЦЬКА ТЕТЯНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 947.084.8(477)"19/20"
ГРОМАДСЬКІ І ПРИВАТНІ ВИЩІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ
В УКРАЇНІ
(наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському гуманітарному університеті “Народна українська академія”, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Астахова Катерина Вікторівна,
Харківський гуманітарний університет “
Народна українська академія”,
професор кафедри історії і політології
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Танцюра Василь Іванович,
Харківський національний університет
ім. В. Н. Каразіна,
професор кафедри українознавства
кандидат історичних наук, доцент
Рябченко Ольга Леонідівна
Харківська державна академія міського господарства,
завідувач кафедри історії України
Провідна установа: Донецький національний університет Міністерства
освіти і науки України, кафедра історії України,
м. Донецьк
Захист відбудеться 31 січня 2003 року о 16.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. ІV-65.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 30 грудня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є. П. Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Початок ХХІ століття характеризується унікальним для історії світової цивілізації зростанням ролі освіти у цілому і вищої освіти зокрема. Відбувається активний пошук оптимальних форм і моделей отримання вищої освіти в умовах переходу до інформаційного суспільства. Загальносвітові тенденції розвитку освіти, а також кардинальні політичні, соціально-економічні зміни обумовили шляхи реформування вищої школи України, яка зазнала кардинальних змін після 1991 року.
Інноваційні процеси, що відбуваються в освіті України вплинули на зростання інтересу дослідників, перш за все істориків.
Поява на початку 90-х років ХХ ст. в системі вищої освіти України навчальних закладів недержавної форми власності викликала інтерес до їх історії. Сучасні вузи недержавної форми власності вважаються новими, але історикам добре відомо, що в дореволюційний період вже існували подібні форми вищіх навчальних закладів.
Вивчення історії виникнення і діяльності закладів такого типу дозволяє порівняти процеси, що відбувалися у вищій освіті України в дореволюційний період, з тенденціями розвитку освіти на нинішньому етапі. Тим більше, що в Україні формування цього освітнього сектора як наприкінці XIX – на початку ХХ століття, так і на сучасному етапі відбувалося досить динамічно.
Дослідження етапів становлення системи вищої освіти України сприяє, з одного боку, формуванню національної свідомості, з іншого – дає ключ до прогнозування наслідків тих заходів, що провадяться в системі вищої освіти на сучасному етапі.
Аналіз історії діяльності вищих навчальних закладів різних типів і форм дозволить використати уроки минулого в сучасних умовах задля врахування цього досвіду при подальшому формуванні національної системи освіти.
Важливим для розуміння суті досліджуваного явища є уточнення головної категорії, що вживається автором. Йдеться про "громадські і приватні вищі навчальні заклади". Ця категорія використовується, якщо мова йде про Україну останньої чверті ХІХ – початку ХХ ст., а категорія "вузи недержавної форми власності" вживається відносно сучасного етапу їх діяльності.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась в рамках розробки проблеми "Формування інтелектуального потенціалу нації на межі століть: економічні, політичні, соціокультурні аспекти", затвердженої Міністерством освіти і науки України як комплексна наукова тема Харківського гуманітарного університету “Народна українська академія” (державний реєстраційний № 0199.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГРОМАДСЬКІ І ПРИВАТНІ ВИЩІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ В УКРАЇНІ (наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок