Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> взаємодія електромагнітного випромінювання з регулярними та нерегулярними структурами на поверхні твердих тіл

взаємодія електромагнітного випромінювання з регулярними та нерегулярними структурами на поверхні твердих тіл

Назва:
взаємодія електромагнітного випромінювання з регулярними та нерегулярними структурами на поверхні твердих тіл
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,03 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна Академія Наук України
Інститут хімії поверхні
На правах рукопису
Гоженко Віктор Вікторович
УДК 53(5.3+9.5+9.7)
взаємодія електромагнітного випромінювання
з регулярними та нерегулярними структурами
на поверхні твердих тіл
01.04.18 – фізика і хімія поверхні
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті хімії поверхні Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор фізико–математичних наук
Гречко Леонід Григорович,
Інститут хімії поверхні НАН України,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор фізико–математичних наук, професор
Пінкевич Ігор Павлович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри теоретичної фізики;
доктор фізико–математичних наук
Нищенко Михайло Маркович,
Інститут металофізики ім Г.В. Курдюмова
НАН України,
завідувач відділом.
Провідна установа: Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України.
Захист відбудеться " 22 " січня 2004 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.210.01 в Інституті хімії поверхні НАН України за адресою:
03164, Київ-164, вул. Генерала Наумова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту хімії поверхні НАН України (03164, Київ-164, вул. Генерала Наумова, 17).
Автореферат розіслано " 18 " грудня 2003 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Приходько Г.П.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Взаємодія електромагнітного випромінювання з неоднорідними поверхнями твердих тіл не зводиться до явищ простого віддзеркалення і заломлення електромагнітної хвилі, закони яких було встановлено досить давно. Неоднорідності поверхні, обумовлені неоднорідністю її рельєфу або наявністю на ній частинок сторонньої речовини, можуть призводити до появи нових ефектів – гігантського комбінаційного розсіяння, розщеплення, зсуву та аномального росту піків поглинання, підсилення генерації другої гармоніки тощо. Цілеспрямоване вивчення цих ефектів з метою їх подальшого використання як для неруйнівного контролю поверхонь, так і для перетворення самого електромагнітного випромінювання, представляє значний інтерес для багатьох розділів фізики, хімії та техніки. Результати цього вивчення можуть бути використані, наприклад, при створенні різноманітних оптичних елементів та приладів – оптичних фільтрів, датчиків інфрачервоного випромінювання, сонячних батарей та ін.
При теоретичному описі електродинамічних властивостей систем частинок на поверхні твердого тіла (підкладки) звичайно розглядають модельну систему однакових (як за розмірами, так і за матеріалом) куль, що лежать на поверхні напівнескінченної підкладки і, таким чином, утворюють плоскі розподіли. Тому сучасні теорії не пристосовані до опису просторових систем неоднакових частинок на підкладці. Крім того, до цього часу в теорії відсутнє задовільне пояснення іноді спостережуваного розщеплення і, особливо, коротко-хвильового зсуву піків екстинкції в оптичних спектрах наночастинок на підкладці. Нарешті, сьогодні в теорії існують певні протиріччя в оцінках різними авторами ролі мультипольної взаємодії у формуванні електро-динамічного відгуку частинок.
В останні два десятиліття було встановлено фрактальну природу реальних поверхонь. З огляду на це має сенс застосувати концепції фрактальної геометрії до опису рельєфу поверхні в задачі розсіяння світла шорсткою поверхнею і встановити вплив фрактальності поверхні на картину розсіяння на ній світла.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами та темами. Дисертаційну роботу виконано згідно з планами науково-дослідних робіт Інституту хімії поверхні НАН України за темами "Розробка і дослідження фізико-хімічних властивостей наноструктурних кластерів, плівок і композитів" (держ. реєстраційний № 0196UО13072, 1996-1998), "Хімічна фізика поверхні розділу нанорозмірних гетерогенних кластерно-зібраних систем" (1999-2001).
Мета і задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: взаємодія електромагнітного випромінювання з регулярними та нерегулярними структурами на поверхні твердих тіл

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок