Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ВИЯВЛЕННЯ ТА ПОДОЛАННЯ НАСИЛЛЯ У ПІДЛІТКОВОМУ СЕРЕДОВИЩІ

ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ВИЯВЛЕННЯ ТА ПОДОЛАННЯ НАСИЛЛЯ У ПІДЛІТКОВОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ВИЯВЛЕННЯ ТА ПОДОЛАННЯ НАСИЛЛЯ У ПІДЛІТКОВОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,59 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н.Каразіна
ХОЗРАТКУЛОВА Ірина Анатоліївна
УДК 37.018.2+371.5-053.6
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ВИЯВЛЕННЯ ТА ПОДОЛАННЯ НАСИЛЛЯ У ПІДЛІТКОВОМУ СЕРЕДОВИЩІ
13.00.05 – соціальна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Миколаївському державному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівни - кандидат педагогічних наук, доцент
Якименко Світлана Іванівна,
Миколаївський державний університет,
доцент кафедри педагогіки психолого-
педагогічного факультету.
Офіційні опоненти - доктор педагогічних наук
Радул Валерій Вікторович,
Кіровоградський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка, професор кафедри педагогіки;
- доктор психологічних наук, професор
Кочарян Олександр Суренович,
Харківський національний університет
ім.В.Н. Каразіна, професор кафедри
прикладної психології.
Провідна установа: Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, кафедра соціальної роботи і педагогіки, м. Київ.
Захист відбудеться “ 4 ” березня 2003 р. о 12.00. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64. 051.19 Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4 (ауд. 6-82 ).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4 ).
Автореферат розісланий “30 ” січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _________ Гапон Е.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Епідеміологічні дослідження свідчать про зростання агресивної і насильницької поведінки в підлітковому середовищі. Частота різних форм агресивної і насильницької поведінки серед соціально нормативних підлітків становить від 36% до 88% (у чоловічій популяції) і від 12% до 34% (у жіночій). Тривогу викликає те, що різні форми насилля, як безпосереднього (бійки, фізичне насилля), так і непрямого (образи, насмішки, у тому числі й нецензурні), сприймаються українськими підлітками як нормативні і допустимі. Незважаючи на значні зусилля, пов'язані із пошуком засобів стримання підліткової жорстокості та насилля шляхом створення профілактичних і корекційних програм, до розв'язання проблеми все ще далеко (В.М.Оржеховська, 2000). Дані останніх років свідчать, що соціальна ситуація в Україні призвела до значної криміналізації суспільства і проникнення різних форм асоціальної поведінки в підліткове середовище (О.В.Іващенко, 1998;). Ця загрозлива ситуація рефлексується як деструктивна й маргінальна по своїй суті: старі нормативні регулятори поведінки підлітків значно розхиталися, а новий (ціннісний) тип регуляції соціальної поведінки особистості ще не сформувався. Потрібні концептуально нові педагогічні підходи до виховання особистості (І.Д. Бех, 2001; Л.С. Нечепоренко, 2001; В.В. Радул, 2001 та ін.).
На думку О.С.Меншикової (1993), у вітчизняній педагогіці і психології механізми жорстокої поведінки і насилля практично не вивчалися. Причому розробка цієї проблеми почалася лише після 1993 року, коли з неї було знято “свого роду табу” (Н.К.Асанова, 1997). Існуючий унікальний досвід кризових центрів, притулків і телефонів довіри для потерпілих від насилля дітей та підлітків, безумовно, важливий. Разом із тим, не менш важливим є педагогічне виявлення і подолання насильницької поведінки підлітків у звичайному шкільному середовищі, коли саме насилля ще не набуває кримінальних або граничних із кримінальними форм. У 71% сімей виявляються насильницькі форми поведінки, які, з одного боку, є деструктивною поведінковою моделлю для підлітків, з іншого, значно їх психотравмують, фруструючи базові потреби підлітка.
Таким чином, актуальність проблеми, її недостатня розробленість, об'єктивне соціальнопедагогічне вивчення механізмів і факторів становлення насильницької поведінки в підлітків, а також розробка відповідних ефективних педагогічних корекційних програм зумовили доцільність проблеми і дали підстави для визначення теми дослідження: “Педагогічні засади виявлення та подолання насилля у підлітковому середовищі”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ВИЯВЛЕННЯ ТА ПОДОЛАННЯ НАСИЛЛЯ У ПІДЛІТКОВОМУ СЕРЕДОВИЩІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок