Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,24 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Рудченко Ірина Вікторівна
УДК 338.436: 645
ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Макаренко Петро Миколайович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук, професор,
Краснов Юрій Миколайович,
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, м. Київ
завідувач відділу гуманітарної політики, людського розвитку і споживчого ринку;
кандидат економічних наук, доцент
Душин Борис Васильович,
Дніпропетровський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, професор кафедри економічної теорії та економіки сільського господарства.
Провідна установа – Об'єднаний інститут економіки НАН України, відділ соціально-економічних аспектів розвитку АПК, м. Київ..
Захист відбудеться 10 червня 2005 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 4 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перетворення, що відбулися в Україні при переході до ринку, висувають у число перших задач розробку концепції механізму розподілу і перерозподілу суспільної праці. З огляду на інертність громадської свідомості і психології, що склалися в умовах соціально-орієнтованої економіки, непідготовленості великої частини населення до сприйняття змін, що відбуваються, ці питання здобувають особливу актуальність.
Становлення ринкової економіки висуває на перший план вимоги раціональної зайнятості населення в будь-якій сфері, галузі, особливо в сільському господарстві, що регулюється через ринок праці - специфічний механізм підтримки збалансованості між попитом та пропозицією робочої сили.
Перехідний період до ринку, виникнення різноманіття форм власності загострили проблеми зайнятості, ефективності використання наявних трудових ресурсів і додали нові, пов'язані зі структурною перебудовою сільського господарства і виникненням нових трудових відносин. Тим часом, проблеми використання трудового потенціалу умовах ринку не одержали достатньої розробки. Довгий час радянські вчені доводили, що ринок праці не потрібний, що більш ефективним є механізм планового розподілу і використання праці. Таким чином, ряд аспектів даної проблеми, що виникаєте умовах регіональних особливостей, різноманіття форм господарювання і розвитку ринкових відносин, вимагають подальшого вивчення.
У економічній літературі проблемам праці і трудових ресурсів надається значна увага. Дослідження у цій галузі присвячені з'ясуванню місця робочої сили в системі виробничих відносин, загальних закономірностей відтворення робочої сили, аналізу проблем зайнятості, галузевому розподілу трудових ресурсів, загальним проблемам балансу праці та іншим питанням. Особлива увага приділяється процесам міграції сільського населення і її наслідкам.
Значний внесок у розробку питань праці і зайнятості внесли Д. Богиня, П. Борщевський, О. Бугуцький, С. Гудзинський, О. Дяків, Б. Душин, Ю. Краснов, Р. Косодій, І. Левицький, М. Лобас, П. Макаренко. М. Матюха. П. Саблук, Н. Суліма, О. Бугуцький, К. Якуба, У. Хомра, В. Юрчишин й ін.
Разом з тим, у зв'язку із великими змінами в характері розвитку сільськогосподарського виробництва на перший план висуваються деякі нові аспекти удосконалення використання трудових ресурсів села.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок