Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання процесів управління економічною безпекою регіону

Моделювання процесів управління економічною безпекою регіону

Назва:
Моделювання процесів управління економічною безпекою регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,24 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На правах рукопису
УДК 519.876.2:334.71(477)
Міщенко Сергій Геннадійович
Моделювання процесів управління економічною безпекою регіону
Спеціальність 08.03.02 – Економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2000
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної кібернетики Донецького державного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Лисенко Юрій Григорович
завідуючий кафедрою економічної
кібернетики Донецький державний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Забродський В'ячеслав Адамович
завідуючий кафедрою економічної кібернетики Харківського державного універсітету Міністерства освіти і науки України (м. Харків);
кандидат економічних наук, доцент
Ганах Наталія Іванівна
докторант кафедри економіко-математичних методів Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Київ).
Провідна установа – Інститут економіко-правових досліджень НАН України (М.Донецьк)
Захист дисертації відбудеться 26 червня 2000 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.01 у Донецькому державному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького державного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розіслано 26 травня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі розвитку Української державності чітко позначаються тенденції до децентралізації і регіоналізації економіки. За таких умов автономія, економічна і фінансова самостійність і самодостатність регіонів є найважливішою умовою стабільності державного устрою. Тоді основною ціллю регіональної політики стає забезпечення максимально можливого задоволення потреб населення, що потребує створення цілісної системи управління економічною безпекою регіону, яка повинна активно протидіяти реальним і потенційним соціально-економічним загрозам.
Вивченню проблем економічної безпеки присвячені труди: Я.А.Жаліла, Ю.Г.Лисенка, Є.А.Олейнікова, В.Л.Петренка, С.І.Пирожкова, В.К.Сенчагова, А.І.Сухорукова, Н.Г.Чумаченка, та ін.
До передумов, які потребують необхідність створення такої системи, можна віднести структурну неоднорідність країни в природно-географічному, ресурсному, соціальному, етнічному і політичному аспектах, що у свою чергу призводить і до економічної неоднорідності, а значить до необхідності розгляду питань управління економічною безпекою на регіональному рівні.
Таким чином, проблема створення системи економічної безпеки регіону, що покликана забезпечити більш адекватне та швидке реагування органів управління на ситуацію, яка постійно змінюється, з урахуванням місцевих особливостей, традицій і, у кінцевому рахунку, інтересів населення є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертацію виконано за матеріалами держбюджетної теми, що розробляються у Донецькму Державному Університеті "Господарський механізм виробничих систем" (номер державної реєстрації - 01920005513).
Предмет дослідження. Предметом дослідження даної дисертаційної роботи є моделі та методи забезпечення економічної безпеки регіональних систем управління, основним призначенням яких є забезпечення рівномірного розвитку регіонів і підпорядкованих територій із погляду економічної безпеки.
Об'єкт дослідження. Об'єктом дослідження є система управління економічною безпекою регіону.
Ціль і задачі дослідження. Ціллю дослідження даної роботи є розробка комплексної системи управління економічною безпекою на регіональному рівні.
Для досягнення цієї цілі в дисертації поставлені та вирішені такі задачі:
досліджено особливості функціонування соціально-економічної системи і виділено комплекс показників економічної безпеки на регіональному рівні;
розроблено концепцію забезпечення економічної безпеки на регіональному рівні;
розроблено комплекс взаємозалежних моделей для кожного блоку в системі забезпечення економічної безпеки;
розроблено динамічну модель оптимізації діяльності податкових органів у роботі з підприємствами-неплатниками в умовах функціонування тіньової економіки;
розроблено комплекс моделей оптимального розподілу бюджетних коштів у багаторівневій ієрархічній системі;
досліджено методи координації окремих моделей у загальній моделі забезпечення економічної безпеки регіону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Моделювання процесів управління економічною безпекою регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок