Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Свобода договору в цивільному праві України

Свобода договору в цивільному праві України

Назва:
Свобода договору в цивільному праві України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,86 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЛУЦЬ Аліна Володимирівна
УДК 347.441.4(477)
Свобода договору в цивільному праві України
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі цивільного права і процесу Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор
Коссак Володимир Михайлович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, завідуючий кафедрою цивільного права і процесу
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України
Дзера Олександр Васильович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідуючий
Кафедрою цивільного права
кандидат юридичних наук, доцент
Гопанчук Василь Степанович,
начальник кафедри цивільного права Національної академії внутрішніх справ України
Провідна установа – Одеська національна юридична академії, м.Одеса
Захист відбудеться “27”червня 2001р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.06 по захисту дисеритацій на здобуття наукового ступеня юридичних Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м.Київ, вулюВолодимирська, 64).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м.Київ, вул.Володмирська, 64).
Автореферат розісланий “24” травня 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
Кандидат юридичних наук, доцент Т.В.Боднар
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Переведення економіки України на ринкові засади і саме функціонування ринкового механізму можливі лише за умови, коли основна маса товаровиробників-підприємств, господарських товариств, кооперативів, громадян має свободу господарської діяльності та підприємництва. Результати ж цієї діяльності реалізуються на ринку товарів і послуг здебільшого на договірних засадах. Шлях до ринку супроводжується звуженням адміністративно-планового впливу держави на діяльність господарюючих суб'єктів і, отже, розширюється свобода договору в майнових відносинах, які регулюються нормами цивільного законодавства.
Зростання ролі договору обумовлене не лише докорінною перебудовою економічних відносин і звуженням сфери їх регулювання адміністративними методами, але й розширенням і наповненням новим змістом цивільної правосуб'єктності фізичних і юридичних осіб, законодавчим закріпленням рівності усіх форм власності і, зокрема, визнанням приватної власності як однієї з економічних підвалин громадянського суспільства, появою принципово нових видів договірних відносин або таких, що перебували раніше у стадії зародження (лізинг, аудит, консигнація, довірче управління майном, факторинг, франчайзинг тощо).
За останні роки правова наука в Україні поповнилась рядом дисертаційних досліджень, присвячених окремим видам цивільно-правових договорів: підрядним договорам у будівництві (Н.С.Кузнєцова, 1993), договорам страхування (В.П.Янишен, 1997), на проведення аудиту (Р.Ю.Ханик-Посполітак, 1997), на відкриття та обслуговування банківського рахунку (І.М.Жуков, 1998), купівлі-продажу об'єктів приватизації (Н.С.Демченко, 1999), управління чужим майном (М.М.Слюсаревський, 1999), консигнації (В.А.Васильєва, 2000), факторингу (Я.О.Чапічадзе, 2000), постачання електричною енергією (П.Д.Гуйван, 2000), оренди майна державних підприємств (М.В.Мороз, 2000) та рядом інших. У цих дослідженнях автори тією чи іншою мірою торкались і питань прояву договірної свободи сторін у регулюванні конкретного виду договору.
Окремі питання договірного регулювання в умовах ринкових перетворень та у зв'язку з проведенням нової кодифікації цивільного законодавства України обговорювались на ряді науково-практичних конференцій, зокрема на чотирьох всеукраїнських науково-практичних конференціях з питань кодифікації законодавства України (1992, 1993, 1995, 1997 роки), розглядались у статтях та матеріалах, уміщених на сторінках українських періодичних юридичних видань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Свобода договору в цивільному праві України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок