Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНІ МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ТА ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ ПЕРЕДНЬОГО СЕРЕДОСТІННЯ

СУЧАСНІ МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ТА ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ ПЕРЕДНЬОГО СЕРЕДОСТІННЯ

Назва:
СУЧАСНІ МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ТА ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ ПЕРЕДНЬОГО СЕРЕДОСТІННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,35 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О. Богомольця
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Пелюховський Станіслав Всеволодович
УДК: 616.27-089/81 – 072
СУЧАСНІ МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ТА ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ ПЕРЕДНЬОГО СЕРЕДОСТІННЯ
14.01.03 - хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі хірургічних хвороб Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України та на кафедрі торакальної хірургії Медичної Академії м.Познань, Польща (зав. кафедрою проф.
В. Дишкевич).
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК:
доктор медичних наук, професор
Мамчич Володимир Іванович, завідувач кафедри хірургічних хвороб Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ:
доктор медичних наук, професор Шалімов Олександр Олексійович, академік НАН та АМН України, почесний директор Інституту хірургії та трансплантології АМН України
доктор медичних наук, професор Лисенко Борис Пилипович, завідувач кафедри хірургічних хвороб і військово - польової хірургії Української медичної стоматологічної академії, МОЗ України м. Полтава.
доктор медичних наук, професор Грубнік Володимир Володимирович, завідувач кафедри хірургічних хвороб з післядипломною підготовкою Одеського державного медичного університету МОЗ України, Заслужений діяч науки і техніки, Лауреат Державної премії України, Голова Української асоціації відеоендоскопістів.
ПРОВІДНА УСТАНОВА:
Львівський державний медичний університет ім. Данила Галіцького,
МОЗ України, м. Львів.
Захист відбудеться 31.10.2002 року о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.03 при Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця (01004, м.Київ, бульвар Шевченка 13)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця ( 01057, м.Київ, вул. Зоологічна 3)
Автореферат розісланий 18.09.2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.003.03
кандидат медичних наук, доцент Вітовський Я.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед патології органів середостіння найчастіше трапляються: міастенія, тимоми, бронхогенні кісти, ліпоми середостіння, метастази раку легень. Стандартні методи (стернотомія, торакотомія)є травматичними, супроводжуються високою летальністю, що пов'язано з топографо-анатомічними особливостями переднього середостіння. Тому з розвитком ендоскопічних методів діагностики та лікування, які є найменш травматичними, знайшов своє місце і метод відеоторакоскопівної хірургії (ВТСХ).
Відеоторакоскопія – це сучасний метод діагностики та хірургічного лікування захворювань органів грудної порожнини та середостіння з допомогою мініатюрної відеокамери, зображення якої проектується на відеомонітор, а при операціях використовується мініендоскопічний інструментарій та ендостаплери.
Уперше торакоскопію застосував шведський терапевт Jakobeus у 1910 році, коли з допомогою цистоскопа роз'єднав плевральні зрощення у грудній порожнині.
Метод відеоторакоскопічної хірургії почав використовуватися зі середини 80-х років, коли була винайдена мініатюрна відеокамера, з допомогою якої стало можливим провести огляд органів грудної порожнини з проекцією зображення на відеомонітор. Перше клінічне застосування цього методу відбулося у січні 1991 року в США та у вересні цього ж року в Італії.
Розвиток сучасної медичної техніки у країнах Західної Європи, США, Японії та Китаю сприяли тому, що цей метод став широко використовуватися у діагностиці та хірургічному лікуванні різних захворювань органів грудної порожнини, її травм та ускладнень (за даними різних авторів 40-70% усіх хворих, що потрапляють у хірургічні відділення), та при різних захворюваннях органів грудної порожнини (15-25% хворих, що потрапляють у торакальні відділення). Цей метод знайшов своє використання у діагностиці та лікуванні спонтанного пневмотораксу (Kalaidzhiev G., Petrov D., 1999), периферійного раку легені (Kaga K.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: СУЧАСНІ МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ТА ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ ПЕРЕДНЬОГО СЕРЕДОСТІННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок