Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КІНЕТИКА ПРОЦЕСІВ ФОРМУВАННЯ НАПОВНЕНИХ ЕПОКСИДНИХ ПОЛІМЕРІВ

КІНЕТИКА ПРОЦЕСІВ ФОРМУВАННЯ НАПОВНЕНИХ ЕПОКСИДНИХ ПОЛІМЕРІВ

Назва:
КІНЕТИКА ПРОЦЕСІВ ФОРМУВАННЯ НАПОВНЕНИХ ЕПОКСИДНИХ ПОЛІМЕРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,53 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Складанюк Руслан Васильович
УДК 541(127+64)
КІНЕТИКА ПРОЦЕСІВ ФОРМУВАННЯ НАПОВНЕНИХ
ЕПОКСИДНИХ ПОЛІМЕРІВ
02.00.04 - фізична хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичної та колоїдної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, професор Солтис Михайло Миколайович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри
фізичної та колоїдної хімії
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор Никипанчук Михайло Васильович,
Національний університет “Львівська Політехніка”, завідувач кафедри загальної хімії
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Нізельський Юрій Миколайович, Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України
м. Київ, провідний науковий співробітник
Провідна установа:
Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “ 29 ” березня 2001 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою:
79005, м. Львів, вул. Кирила та Мефодія 6, хімічний факультет, ауд. №2.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005 м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “ 23 ” лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ________________________ Яремко З.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Епоксидні олігомери та продукти, які містять реакційноздатні епоксидні групи, є основою для створення найбільш перспективних і високотехнологічних полімерних матеріалів, в зв’язку з чим закономірності їх формування є об’єктом всестороннього вивчення. Детальне вивчення механізму модельних реакцій, які лежать в основі формування сітчастих епоксидних полімерів, вказує на складний характер цього процесу. Для реальних систем перебіг процесу формування сітчастого полімеру в значній мірі залежить від дифузійних обмежень, пов’язаних з ростом в’язкості системи, внаслідок збільшення ступеня зшивки і молекулярної маси. Останнім часом особлива увага приділяється впливу факторів фізичного структурування на процеси одержання та властивості полімерів на основі епокси-амінних сіток. Утворення лабільної сітки за рахунок міжмолекулярної взаємодії суттєво впливає на реологічні і кінетичні закономірності формування сітчастої структури та властивості одержаних матеріалів. Роль фізичного структурування особливо помітна при формуванні наповнених епоксидних полімерів, де частинки наповнювача можуть виступати додатковими вузлами просторової сітки, а при достатній концентрації утворювати суцільну просторову сітку коагуляційної природи, наявність якої буде визначати загальний рівень структурованості системи та в значній мірі впливати на перебіг реакції. Тому вивчення впливу наповнювачів на реологічні та кінетичні закономірності формування епоксидних полімерів представляє собою актуальну задачу. Одержані при цьому результати можуть бути використані для розробки наукових підходів до прогнозованого регулювання складу олігомерної композиції, вибору оптимальних температурно-часових параметрів технологічного процесу з метою одержання матеріалів з необхідним комплексом експлуатаційних характеристик.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дана дисертаційна робота виконана в рамках тематики координаційного плану Міністерства освіти і науки України: “Мономери, поверхнево-активні речовини, наповнювачі, модифікатори і перспективні технології одержання полімерних композиційних матеріалів на їх основі”. Номер державної реєстрації теми - 0197U018114.
Мета і задачі дослідження. Мета роботи - встановити закономірності впливу наповнювачів з вираженою структуруючою здатністю (аеросилів з різною природою поверхні) на кінетику вичерпання функціональних груп в реакції епоксидного олігомеру з диаміном; встановити вплив фізичного структурування на динаміку формування сітчастої структури епоксидного полімеру; розробити кінетичну модель реакції епоксид-амін для наповнених олігомерних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КІНЕТИКА ПРОЦЕСІВ ФОРМУВАННЯ НАПОВНЕНИХ ЕПОКСИДНИХ ПОЛІМЕРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок