Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ АДАПТИВНОЇ НОРМАЛІЗАЦІЇ В СИСТЕМАХ ТЕХНІЧНОГО ЗОРУ

МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ АДАПТИВНОЇ НОРМАЛІЗАЦІЇ В СИСТЕМАХ ТЕХНІЧНОГО ЗОРУ

Назва:
МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ АДАПТИВНОЇ НОРМАЛІЗАЦІЇ В СИСТЕМАХ ТЕХНІЧНОГО ЗОРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,06 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Кобилін Олег Анатолійович
УДК 004.932: 007.52
МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ АДАПТИВНОЇ НОРМАЛІЗАЦІЇ
В СИСТЕМАХ ТЕХНІЧНОГО ЗОРУ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук,
професор Путятін Євген Петрович,
Харківський національний університет
радіоелектроніки, завідувач кафедри
інформатики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
професор Жолткевич Григорій Миколайович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, декан механіко-математичного факультету;
доктор технічних наук,
професор Борисенко Олексій Андрійович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри електроніки і
комп’ютерної техніки.
Провідна установа - Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України (відділ
математичного моделювання та оптимального
проектування), м. Харків.
Захист відбудеться „18грудня 2007 р. о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.02 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розіслано ___листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Математичним моделям і методам систем технічного зору (СТЗ) приділяється все зростаюча увага, що пояснюється бурхливим розвитком засобів обчислювальної техніки, які дозволяють створювати практично важливі системи реального часу. Обробка та аналіз зображень широко використовуються в різних сферах повсякденного життя людини.
Значний внесок у розвиток математичних моделей та методів обробки зображень в умовах різного роду збурювань внесли дослідження українських та зарубіжних вчених: А.М.Ахметшина, Р.А.Воробеля, В.А.Ковалевського, В.П.Кожем'яки, Ю.Г.Стояна, В.Г.Лабунця, Б.П. Русина, М.І.Шлезінгера, Є.П.Путятіна, Ю.П.Шабанова-Кушнаренка, В.П. Машталіра, Л.І.Тимченка, L.Alvarez, H.M.K.T.S.I.M.A.J. тощо.
У теперішній час одним з перспективних методів обробки візуальної інформації є нормалізація зображення. Нормалізація полягає в компенсації та знаходженні невідомих параметрів перетворень і порівнянні з наявним еталоном. Геометричні перекручування, які виникають внаслідок просторового положення досліджуваного об'єкта щодо камери, зміни освітленості, наявності шумів і локальних перешкод є основними проблемами в СТЗ. В основі нормалізації лежить теоретико-груповий підхід. Як моделі геометричних перетворень використовують групи евклідових рухів, афінних і проективних перетворень. Широке використання методів компенсації геометричних перетворень афінної групи та підгруп обумовлюється простотою обробки й можливістю зневажити перспективною складовою в реальних завданнях (коли об'єкт досить віддалений від відеодатчика). Радикальним шляхом підвищення ефективності застосування нормалізації в реальному часі є можливість адаптивно використовувати методи компенсації геометричних перекручувань, які виникають внаслідок взаємного розташування відеодатчика та об'єкта.
Таким чином, існує необхідність створення адаптивних методів та моделі нормалізації зображень, які потребують підвищеної надійності та раціонального вибору груп перетворень в умовах геометричних трансформацій, що дозволяє в реальному часі обробляти вхідну інформацію від відеокамери.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ) в рамках держбюджетних тем № ДР 0101U001762 “Розробка теоретичних основ і математичного забезпечення нейро-фаззі-систем ранньої діагностики, прогнозування і моделювання в умовах апріорної і поточної невизначеності”; № ДР 0104U003432 “Інтелектуальний аналіз і обробка даних у реальному масштабі часу на основі засобів обчислювального інтелекту”; №ДР0103U001572 “Дослідження та розробка методів аналізу зображень в умовах складних збурень”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ АДАПТИВНОЇ НОРМАЛІЗАЦІЇ В СИСТЕМАХ ТЕХНІЧНОГО ЗОРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок