Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІОННИЙ ТРАНСПОРТ І ЕЛЕКТРИЧНІ ПОТЕНЦІАЛИ В РІДИННИХ СИСТЕМАХ З МЕМБРАНАМИ В ПРИСУТНОСТІ ЗОВНІШНІХ ПОЛІВ

ІОННИЙ ТРАНСПОРТ І ЕЛЕКТРИЧНІ ПОТЕНЦІАЛИ В РІДИННИХ СИСТЕМАХ З МЕМБРАНАМИ В ПРИСУТНОСТІ ЗОВНІШНІХ ПОЛІВ

Назва:
ІОННИЙ ТРАНСПОРТ І ЕЛЕКТРИЧНІ ПОТЕНЦІАЛИ В РІДИННИХ СИСТЕМАХ З МЕМБРАНАМИ В ПРИСУТНОСТІ ЗОВНІШНІХ ПОЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,65 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Самко Станіслав Петрович
УДК 536.75
ІОННИЙ ТРАНСПОРТ І ЕЛЕКТРИЧНІ ПОТЕНЦІАЛИ
В РІДИННИХ СИСТЕМАХ З МЕМБРАНАМИ В ПРИСУТНОСТІ
ЗОВНІШНІХ ПОЛІВ
01.04.14 – теплофізика та молекулярна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
КИЇВ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
член-кореспондент АПН України, професор
Чалий Олександр Васильович,
Національний медичний університет
імені О.О.Богомольця, м. Київ,
завідувач кафедри медичної та біологічної фізики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Затовський Олександр Всеволодович,
Одеський національний університет ім. І.І.Мечнікова,
фізичний факультет, професор кафедри теоретичної фізики;
доктор фізико-математичних наук, професор
Харкянен Валерій Миколайович,
Інститут фізики НАН України, м. Київ,
завідувач відділом фізики біологічних систем.
Провідна установа: Інститут теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 28 ” березня 2006 р. о 1430 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.08 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, просп. Глушкова, 2, корп. 1, фізичний факультет, ауд. № 500.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “_25_” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.08
кандидат фізико-математичних наук О.С.Свечнікова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Іонний транспорт і пов’язані з цим процесом електричні мембранні потенціали відіграють надзвичайно важливу роль у функціонуванні природних і штучних мембранних структур. Методами термодинаміки необоротних процесів, які грунтуються на послідовних кінетичних рівняннях статистичної фізики конденсованих систем, на сьогодні одержано адекватні вирази для дифузійних потоків іонів і електричних потенціалів за умови рівності температури, тиску та хімічних потенціалів по обидва боки мембран (рівноважні концентраційні потенціали), а також за умови рівності нулю повного електричного струму, зумовленого потоками різних сортів іонів крізь мембрани (стаціонарний потенціал).
Проте за певних умов, а саме при наявності температурних градієнтів та дії зовнішніх полів, вихідні положення розвиненої на даний час електродифузійної теорії мембранних процесів перестають виконуватися. В цьому разі стає необхідним проведення коректного узагальнення існуючої теорії іонного транспорту та електричних мембранних потенціалів з метою отримання результатів, які відповідають новій реальній ситуації.
Актуальність теми. Задача послідовного врахування градієнтів температури та дії зовнішніх полів на іонний транспорт і електричні мембранні потенціали є важливою не лише в теоретичному, але й в практичному відношенні, оскільки механізм взаємодії мембранних структур із зовнішніми полями має вирішальне значення для величезної кількості фізичних і біологічних процесів в рідинних системах (включаючи медико-біологічні), він відіграє надзвичайно важливу роль в багатьох лікувальних методиках і разом з тим залишається на сьогодні недостатньо вивченим на предмет відгуку на подібні зовнішні чинники. Розуміння ролі температурних градієнтів у фізиці живого відкриває на сьогодні нові можливості не лише діагностики функціонування людського організму, а й для більш глибинного пізнання процесів зародження й еволюції живої матерії. Про це свідчать, зокрема, наукові дослідження останніх років (Piazza R., Guarino A., 2002; Braun D., Libchaber A., 2002; Day C., 2003), в яких обговорюється можливість виникнення перших біомолекул (ДНК, РНК та ін.) 3,5 мільярди років тому саме завдяки явищам термодифузії, що відбувалися під впливом локальних градієнтів температури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІОННИЙ ТРАНСПОРТ І ЕЛЕКТРИЧНІ ПОТЕНЦІАЛИ В РІДИННИХ СИСТЕМАХ З МЕМБРАНАМИ В ПРИСУТНОСТІ ЗОВНІШНІХ ПОЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок