Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ФУНКЦІЇ БАНКІВ У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ФУНКЦІЇ БАНКІВ У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ФУНКЦІЇ БАНКІВ У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,09 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Федосєєв Олександр Сергійович
УДК 338.2:339.564
МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ФУНКЦІЇ БАНКІВ
У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Спеціальність 08.02.03 - організація управління,
планування і регулювання економіки
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних економічних відносин і бізнесу Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук (економіка промисловості)
Гришкін Вадим Олегович, Дніпропетровський національний університет, доцент кафедри міжнародних економічних відносин і бізнесу
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Биков Георгій Михайлович, Український державний хіміко-технологічний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри політекономії (м.Дніпропетровськ)
кандидат економічних наук
Нечаєв Віктор Олексійович,
директор Криворізької філії ПриватБанку
(м. Кривий Ріг)
Провідна організація: | Східноукраїнський національний університет ім.В.І.Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ), кафедра менеджменту
Захист відбудеться “11” травня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.03 у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49050 м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, ауд.317.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці національного університету за адресою: 49050 ДСП, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова 8.
Автореферат розісланий “9” квітня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
К 08.051.03 А.К.Василевський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Наприкінці ХХ століття Україна змінила орієнтири свого майбутнього розвитку, ставши на шлях радикальних соціально-економічних перетворень у напрямку розбудови соціальної держави. Перед суспільством у всій своїй величі постала ситуація, коли практично в більшості напрямків конверсійної трансформації мають бути створені умови, які б сприяли саморозвитку суб’єктів економіки. Переважну частину елементів економічної структури потрібно перевести в режим функціонування і підтримання процесу розширеного відтворення без потреби підживлення фінансовими ресурсами з боку держави. В міру економічного зростання і створення засад до посилення позицій окремих громадян щодо їх можливостей робити нагромадження, придбавати власність, набувати фінансової самостійності і незалежності від державного „соціального опікунства” мав здійснюватися перехід від системи патерналізму до системи самозабезпечення населення у всіх сферах життя.
Для переводу економіки країни на переважно соціально-орієнтований шлях розвитку і прискорення на цій основі соціальної динаміки нагально необхідною вважалася концентрація уваги і зусиль на розв’язанні цієї проблеми всіх соціально-економічних інститутів. І, насамперед, вимога такої узгодженої активності постала перед комерційними банками, як найбільш потужної структури фінансового ринку України. Саме банкам у загальнодержавному завданні соціалізації належить провідна роль у вирішенні фундаментальної проблеми економіки щодо децентралізованого розподілу фінансових ресурсів та розробки механізмів для їх найпродуктивнішого використання. На банки традиційно покладено виконання трьох основних функцій. Перша з них пов’язана з проведенням розрахунків між економічними суб’єктами в межах фінансової системи країни, друга - з акумуляцією грошових коштів, а третя - з отриманням прибутку від банківських операцій, в основному у вигляді різниці між ціною залучення і розміщення фінансових ресурсів. Дві перші функції мають народногосподарське значення, а третя –мікроекономічне. Це дає можливість розглядати кожен окремий банк як поєднання об’єкта та провідника монетарної політики держави і самостійно господарюючого економічного суб’єкта в масштабі всієї економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ФУНКЦІЇ БАНКІВ У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок