Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

Назва:
ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,63 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
ГІРНИЙ БОГДАН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК: 502.62
ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ
ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

Спеціальність 08.00.06 – Економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної Академії наук України.
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Данилишин Богдан Михайлович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України,
голова Ради.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Ступень Михайло Григорович, Львівський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, декан землевпорядного факультету;
кандидат економічних наук Антоненко Ірина Ярославівна, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, доцент кафедри макроекономіки та державного управління.
Захист відбудеться «27» травня 2008 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню
продуктивних сил України НАН України за адресою:
01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “23” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Коваль Я.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В період становлення і розбудови економіки нашої держави, питання дослідження природно-ресурсного потенціалу набувають особливої актуальності. Важливою складовою його розвитку виступає природно-заповідний фонд (ПЗФ). Проте на відміну від лісових, земельних, водних та мінеральних сировинних ресурсів – він досліджений значно менше, що знижує його значення в системі економічного потенціалу і забезпечення екологічної безпеки. Особливо гостро стоїть проблема фінансування об’єктів ПЗФ в ринкових умовах господарювання. З боку держави надходження коштів здійснюється в межах 35 % від потреби, а тому виникає необхідність залучення додаткових інвестицій. Настає нагальна потреба у дослідженні та оптимізації структури ПЗФ, вдосконаленні економічного механізму його використання та відтворення на засадах сталого розвитку. Природно-заповідні території та об’єкти, є основою та невід’ємною частиною національної екологічної мережі та відіграють важливу роль у розвитку України й забезпечують її еколого-економічну рівновагу, задовольняючи сучасні та перспективні економічні, соціальні та інші інтереси суспільства.
Тому на даному етапі основним завданням є вироблення стратегічних напрямків збалансованого еколого-економічного використання й розвитку ПЗФ та інтеграція його компонентів в загальноєвропейську екологічну мережу (ЗЕМ).
У процесі вивчення та аналізу наукових джерел еколого-економічного спрямування, звернуто особливу увагу на важливість існуючих проблем у сфері використання і відтворення ПЗФ. Ці питання дослідженні в працях багатьох вчених: Балацького О.Ф., Бистрякова І.К., Борейка В.Є., Гетьмана В.І., Голубця М.А., Данилишина Б.М., Долішнього М.І., Коваля Я.В., Куценко В.І., Мовчана Я.В., Реймерса М.Ф., Синякевича І.М., Стойка С.М., Туниці Ю.Ю., Шеляг-Сосонка Ю.Р., Хвесика М.А., Хлобистова Є.В. та інших.
Аналіз літературних джерел виявив, що незважаючи на чисельність досліджень, проблема функціонування ПЗФ у ринкових умовах господарювання вивчена недостатньо. Виникає нагальна необхідність удосконалення економічного механізму використання ПЗФ, зокрема удосконалення фіскальної політики, реформування системи його управління, пошуку нових пріоритетних шляхів його розвитку. Все це обумовило вибір теми дисертаційної роботи, окреслило основні напрямки пошуку, визначило мету, структуру та зміст дисертації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок