Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЮВАННЯ ДИНАМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СТРУМИННО-МЕМБРАННИХ МАКРОКЛАПАНІВ

УДОСКОНАЛЮВАННЯ ДИНАМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СТРУМИННО-МЕМБРАННИХ МАКРОКЛАПАНІВ

Назва:
УДОСКОНАЛЮВАННЯ ДИНАМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СТРУМИННО-МЕМБРАННИХ МАКРОКЛАПАНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,06 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Сумський державний університет
Павлюченко Владислав Олексійович
УДК 622.-522-525:621.22
УДОСКОНАЛЮВАННЯ ДИНАМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СТРУМИННО-МЕМБРАННИХ МАКРОКЛАПАНІВ
05.05.17 - гідравлічні машини та гідропневмоагрегати
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Суми - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Східноукраїнському національному
університеті (СНУ), кафедра “Гідрогазодинаміка“
міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Сьомін
Дмитро Олександрович, Східноукраїнський
національний університет, кафедра
“Гідрогазодинаміка”, доцент.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Фінкельштейн
Зельман Лазоревич, Донбаський гірничо-
металургійний інститут, кафедра “Гірнича
енергомеханіка та обладнання”, професор.
кандидат технічних наук, доцент Андренко
Павло Миколайович, Національний технічний
університет України “Харківський політехніч-
ний інститут”, кафедра “Гідропневмоавтома-
тика та гідропривід”, доцент.
Провідна установа: Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України,
відділ аерогідромеханіки, м. Харків.
Захист відбудеться “23” жовтня 2001 р. о 1000 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.03 при Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Р. - Корсакова, 2, СумДУ.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Сумського державного університету за адресою: 40007, м. Суми, вул. Р.-Корсакова, 2.
Автореферат розісланий: “ 19 ” вересня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Савченко Є. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рішення найважливіших проблем, що стоять перед промисловістю України, тісно пов'язано з питаннями удосконалювання пристроїв та систем, у яких робочими середовищами є рідини й гази. Перед усім, це стосується вугільної, хімічної галузей, транспорту, сільського господарства та ін. Тут управління потоками текучих середовищ складає одну з основних задач багатьох технологічних процесів.
У сучасних системах управляючий сигнал виробляють, в основному, мікропроцесори чи ЕОМ, у кінцевих же каскадах, представлених виконавчими пристроями, широко використовуються гідравлічні й пневматичні засоби, що виконують функції приводів і робочих органів.
Зростання складності й різноманітності задач управління потоками текучих середовищ призводить до того, що вони не завжди можуть бути успішно вирішені традиційними виконавчими пристроями й таким чином створюються передумови до їхнього розвитку й удосконалювання. Основними напрямками при цьому є підвищення їх надійності й довговічності, швидкодії, спрощення конструкції та ін.
Особливу гостроту має проблема надійності й довговічності засобів управління потоками, що функціонують при сукупності таких несприятливих факторів як підвищена запиленість, вологість, хімічна агресивність і наявність абразивів у робочих та навколишньому середовищах, вплив вібрації, температури і т.п. У таких екстремальних умовах процеси зносу контактуючих пар багаторазово інтенсифікуються. Разом із тим, методи удосконалювання механічних пристроїв майже вичерпано.
Використання елементів струминної техніки як виконавчих пристроїв, є одним із напрямків удосконалювання засобів управління потоками суцільних середовищ. Відсутність рухливих механічних частин у струминних елементах робить їх нечутливими до перерахованих несприятливих факторів, крім цього, при великих розмірах прохідних перетинів - до забруднення й вологості робочого середовища. Як показує аналіз, з усього числа відомих струминних елементів, найбільше підходять для цього вихрові клапани. Разом із тим, їх використання в сучасних системах управління неможливе без створення для них спеціальних пристроїв сполучення, оскільки промислові технічні засоби, що випускаються, за своїми характеристиками, у своїй більшості, для цього непридатні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами й темами. Дисертаційна робота є частиною наукової програми Східноукраїнського національного університету, зокрема кафедри гідрогазодинаміки, спрямованої на розробку системи елементів струминної макротехніки (СЕСМТ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЮВАННЯ ДИНАМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СТРУМИННО-МЕМБРАННИХ МАКРОКЛАПАНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок