Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Електронна будова лантаноїдмісних оксидів нікелю з перовскитоподібною структурою

Електронна будова лантаноїдмісних оксидів нікелю з перовскитоподібною структурою

Назва:
Електронна будова лантаноїдмісних оксидів нікелю з перовскитоподібною структурою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,77 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г.В. КУРДЮМОВА
Урубков Ілля Володимирович
УДК 53.072, 535.33/.34, 537.311.322, 539.21:537.1, 541.57, 548.31
Електронна будова лантаноїдмісних оксидів
нікелю з перовскитоподібною структурою
01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Уваров Віктор Миколайович,
Інститут металофізики ім Г.В. Курдюмова НАН України, заступник директора з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
Воєводін Віктор Миколайович,
Інститут фізики твердого тіла, матеріалів та технологій Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» НАН України, заступник директора з наукової роботи.
доктор фізико-математичних наук, професор
Нищенко Михайло Маркович,
Інститут металофізики ім Г.В. Курдюмова НАН України, завідувач відділом.
Захист відбудеться " 27 " листопада 2007 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.168.02 при Інституті металофізики
ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою 03680, м. Київ-142,
бульвар Вернадського, 36.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту металофізики
ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою 03680 МСП, м. Київ,
бульвар Вернадського, 36.
Автореферат розісланий "26" жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.26.168.02
кандидат фізико-математичних наук Сизова Т.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Складні оксидні матеріали на основі рідкісноземельних і перехідних елементів 3d- і 4d-ряду знайшли широке застосування в техніці завдяки унікальності своїх властивостей. Наприклад, у хімічній промисловості вони використовуються для виготовлення лаків, фарб, люмінофорів і каталізаторів для очищення нафти. В радіоелектроніці сполуки тербію й ітербію застосовуються як матеріали для магнітооптичних пристроїв. В оптиці церій, празеодим та неодим регулюють показники заломлення і поглинання скляних лінз і оптичних волокон; неодим, гольмій і диспрозій використовуються у кристалах лазерів. В енергетиці складні оксиди самарію, європію і гадолінію входять до складу захисних покриттів ядерних реакторів.
Серед розмаїття оксидних сполук лантаноїдів і перехідних металів особливе місце займають нікеліти рідкісноземельних елементів з перовскитоподібною структурою. Відзначимо, насамперед, їхню здатність змінювати тип провідності і ступінь магнітного упорядкування в залежності від температури і тиску, що робить перспективним їх використання в якості датчиків вищезгаданих фізичних величин. Другою корисною властивістю є здатність цих сполук легко пропускати через себе іони кисню, що дозволяє використовувати дані матеріали у виді катодних елементів паливних комірок і мембран для виділення чистого кисню з різних газових сумішей. Унікальні оптичні властивості уможливлюють їх використання в якості високоефективних детекторів інфрачервоного діапазону.
Але відсутність систематичних досліджень електронної структури нікелітів рідкісноземельних елементів з перовскитоподібною структурою суттєво ускладнює розуміння їх фізико-хімічних властивостей, таким чином ускладнюючи процес створення технологій одержання нових матеріалів із заданими властивостями і обмежуючи область застосування існуючих матеріалів даного класу. Тому встановлення закономірностей електронної будови нікелітів рідкісноземельних елементів з перовскитоподібною структурою є важливою і актуальною задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася в рамках наукової теми „ Розробка методів дослідження енергетичної структури, зарядових і спінових станів атомів в оксидних системах ” (№ держ. реєстр. 0104U009745), проекту Державного фонду фундаментальних досліджень України 02.07.00019 „ Дослідження електронної структури та електричних властивостей оксидних сполук металів із змінною валентністю, призначених для використання у катодах паливних елементів” (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Електронна будова лантаноїдмісних оксидів нікелю з перовскитоподібною структурою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок