Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧО-ГОСПОДАРСЬКИМИ КОМПЛЕКСАМИ НА ЗАСАДАХ ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНО-РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ

УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧО-ГОСПОДАРСЬКИМИ КОМПЛЕКСАМИ НА ЗАСАДАХ ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНО-РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧО-ГОСПОДАРСЬКИМИ КОМПЛЕКСАМИ НА ЗАСАДАХ ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНО-РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,80 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
РЕВТЮК ЄВГЕН АНТОНОВИЧ
УДК 338.242
УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧО-ГОСПОДАРСЬКИМИ КОМПЛЕКСАМИ НА ЗАСАДАХ ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНО-РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ
Спеціальність 08.02.03 Організація управління, планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ЛЬВІВ 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу на кафедрі управління регіональним економічним розвитком Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Петренко Віктор Павлович
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, декан факультету управління галузевим і регіональним економічним розвитком, завідувач кафедри управління регіональним економічним розвитком.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Вовканич Степан Йосипович
зав.відділом соціальних досліджень Інституту регіональних досліджень, НАН України, м.Львів;
доктор економічних наук, професор
Лапко Олена Олександрівна
начальник управління економічних досліджень науково-дослідного інституту нафтогазової промисловості НАК "Нафтогаз України", м.Київ.
Провідна установа: Донецький національний університет МОН України, кафедра менеджменту.
Захист відбудеться "4" липня 2005 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.03 в Національному університеті "Львівська політехніка" за адресою : 79013, м.Львів-13, вул. С.Бандери, 12, IV корпус, ауд. 301-Б.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" за адресою: 79013, м.Львів-13, вул. Професорська,1 .
Автореферат розісланий "4" червня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради д.е.н., проф.Алєксєєв І.В. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах ринкової економіки ефективне управління соціально-економічним розвитком будь-якого детермінованого в рамках держави утворення є основною умовою успішного досягнення цілей соціально-економічного розвитку як виробничо-господарських комплексів зокрема, так і держави в цілому. Теоретики та практики давно звернули увагу на те, що успіх будь-якого виробничо-господарського комплексу залежить не тільки від наявності певного потенціалу, який може бути залучений в процес трансформування ресурсів в кінцевий результат, але і в його ефективному застосуванні. Повна зміна протягом останнього десятиліття парадигми управління виробничо-господарськими комплексами як локальних, так і регіональних масштабів, яка зумовлена ринковими перетвореннями, вимагає по-новому осмислити роль і місце людини в економічному потенціалі господарських утворень. На перші місця в процесах продукування нових благ виходить людина з її вмінням сприймати, аналізувати, інтерпретувати та використовувати інформацію, створювати нові знання, які можуть бути застосовані в її господарській діяльності. Дана властивість людини як суб'єкта господарювання загалом отримало назву інтелектуального потенціалу особистості.
На сьогоднішній день постала необхідність переглянути значущість інтелекту особи (інтелектуального потенціалу) та інтелекту групи осіб (інтелектуально-ресурсного потенціалу) в економічних процесах, які відбуваються в межах виробничо-господарських комплексів, впливу на їх розвиток та результати діяльності. При цьому важливо розробити науково-методичні положення зі створення, збереження, накопичення та належного використання інтелектуально-ресурсного потенціалу виробничо-господарських комплексів.
Роль інтелекту особи в результатах діяльності економічної системи, особливості його використання за умов постіндустріального суспільства розглядалися в багатьох роботах іноземних та вітчизняних вчених. Зокрема, Д.Белл, Й. Шумпетер, В. Тоффлер вперше звернули увагу на виникнення нових відносин в суспільстві та виділили новий прошарок суспільства, а саме працівників інтелектуальної праці, як основну рушійну силу розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧО-ГОСПОДАРСЬКИМИ КОМПЛЕКСАМИ НА ЗАСАДАХ ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНО-РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок