Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСНИЙ ВПЛИВ ЕЛЕМЕНТІВ НА СТРУКТУРУ ТА ВЛАСТИВОСТІ СТАЛЕЙ 07ЮТ, 09Г2С, ЩО ОБРОБЛЕНІ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ДОБАВКАМИ З ВІДХОДІВ МАРОК ДТ

КОМПЛЕКСНИЙ ВПЛИВ ЕЛЕМЕНТІВ НА СТРУКТУРУ ТА ВЛАСТИВОСТІ СТАЛЕЙ 07ЮТ, 09Г2С, ЩО ОБРОБЛЕНІ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ДОБАВКАМИ З ВІДХОДІВ МАРОК ДТ

Назва:
КОМПЛЕКСНИЙ ВПЛИВ ЕЛЕМЕНТІВ НА СТРУКТУРУ ТА ВЛАСТИВОСТІ СТАЛЕЙ 07ЮТ, 09Г2С, ЩО ОБРОБЛЕНІ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ДОБАВКАМИ З ВІДХОДІВ МАРОК ДТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,81 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ПРИДНІПРОВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
Носова Тетяна Валеріївна
УДК 669.295.04
КОМПЛЕКСНИЙ ВПЛИВ ЕЛЕМЕНТІВ НА СТРУКТУРУ ТА ВЛАСТИВОСТІ
СТАЛЕЙ 07ЮТ, 09Г2С, ЩО ОБРОБЛЕНІ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ДОБАВКАМИ
З ВІДХОДІВ МАРОК ДТ
05.02.01 – Матеріалознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в НДЛМІТ кафедри безпеки життєдіяльності Фізико-технічного інституту Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч
науки і техніки України
ШАПОВАЛОВА ОКСАНА МИХАЙЛІВНА,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач лабораторією нових матеріалів та безвідходних
технологій кафедри безпеки життєдіяльності Фізико-технічного інституту
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
ДЕЙНЕКО ЛЕОНІД МИКОЛАЙОВИЧ,
Національна металургійна академія України,
завідувач кафедри термічної обробки металів;
кандидат технічних наук, доцент
ДЕМУРА ВІКТОРІЯ МИХАЙЛІВНА,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри технології виробництва
Фізико-технічного інституту
Провідна установа:
Національний аерокосмічний університет імені М.Є. Жуковського
"ХАІ", кафедра авіаційного матеріалознавства, Міністерство освіти
і науки України (м.Харків).
Захист відбудеться " 27 " березня 2003 р. о 13.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.085.02 Придніпровської державної академії будівництва та архітектури за адресою:
49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24 а, ауд.202.
З дисертаційною роботою можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці ПДАБА за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24 а.
Автореферат розісланий " 25 " лютого 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 08.085.02,
доктор технічних наук, професор Кваша Е.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Вуглецеві і низьколеговані сталі є найбільш широко застосовуваними у вітчизняній та закордонній промисловості, обсяг їх виробництва складає90від загального. Тому задачі підвищення і стабілізації механічних властивостей шляхом удосконалення складу, зменшення розмірів литого зерна, кількості неметалевих включень, підвищення дисперсності і поліпшення морфології структури є важливими й актуальними.
Для їх вирішення в цій роботі застосовано нетрадиційний підхід:
-
використання принципово нових багатокомпонентних і багатофункціональних розкислювачів, розроблених проф., д.т.н. Шаповаловою О.М. з метою одночасного глибокого і ефективного розкислення - модифікування - мікролегування; це дозволило зменшити кількість шкідливих домішок і неметалевих включень, подрібнити лите зерно, змінити морфологію структури, підвищити рівень і стабільність механічних властивостей.
-
вивчення взаємодії легуючих елементів і домішок шляхом множинної кореляції і графічної табуляції дуже великого масиву статистичних даних хімічного складу і механічних властивостей промислових плавок (по 150 т і 300 т кожна) маловуглецевої (07ЮТ) і низьколегованої (09Г2С) сталей; цим методом у зв'язку з термодинамічними дослідженнями, вивченням розміщення елементів методом відбитих електронів, оптичною мікроскопією удалося виявити механізми взаємодії елементів у багатокомпонентних системах сталей.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною досліджень, що виконувалися в рамках:
1.
Науково-дослідної теми на 1994-1996 роки "Теоретические основы создания сырьевой базы тяжелой промышленности Украины путем ресурсосбережения и переработки отходов, разработка технологий". Рішення ДКНТ (наказ № 52 від 22.03.94 р.). Д.р. 0196V000255.
2.
Науково-технічної програми "Титан" на 1997-1999 роки "Розробка та впровадження нових методів енергозберігання у виробництві розкислювачів та лігатур заміною процесу плавки на безрозплавні та безвідходні технології". Д.р. 0197U000642.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОМПЛЕКСНИЙ ВПЛИВ ЕЛЕМЕНТІВ НА СТРУКТУРУ ТА ВЛАСТИВОСТІ СТАЛЕЙ 07ЮТ, 09Г2С, ЩО ОБРОБЛЕНІ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ДОБАВКАМИ З ВІДХОДІВ МАРОК ДТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок