Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАЙНЯТІСТЬ У НЕФОРМАЛЬНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ: МЕТОДОЛОГІЯ, АНАЛІЗ, НАПРЯМИ РЕГУЛЮВАННЯ

ЗАЙНЯТІСТЬ У НЕФОРМАЛЬНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ: МЕТОДОЛОГІЯ, АНАЛІЗ, НАПРЯМИ РЕГУЛЮВАННЯ

Назва:
ЗАЙНЯТІСТЬ У НЕФОРМАЛЬНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ: МЕТОДОЛОГІЯ, АНАЛІЗ, НАПРЯМИ РЕГУЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,59 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Ткаченко Лідія Григорівна
УДК 331.101.264.2
ЗАЙНЯТІСТЬ У НЕФОРМАЛЬНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ:
МЕТОДОЛОГІЯ, АНАЛІЗ, НАПРЯМИ РЕГУЛЮВАННЯ
Спеціальність 08.09.01 - Демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Лібанова Елла Марленівна,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу дослідження проблем людського розвитку
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Кравченко Ірина Семенівна,
Інститут підвищення кваліфікації керівних кадрів Української академії державного управління при Президентові України, заступник директора
кандидат економічних наук, Баланда Анатолій Людвігович,
Центр наукових досліджень Національної академії Служби безпеки України, заступник начальника
Провідна установа:
Інститут економіки НАН України, відділ економіки праці та зайнятості населення, м. Київ
Захист відбудеться 18 лютого 2002 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 в Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032 м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032 м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий 16 січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор С.І. Бандур


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення української державності має на меті побудову сучасної європейської країни з розвинутою економікою, спроможною задовольнити соціальні потреби її громадян. Але затяжний період складних політичних і економічних трансформацій призвів до кризової ситуації практично в усіх сферах. За таких умов держава не здатна в повній мірі забезпечити соціальні гарантії для реалізації одного з основоположних прав людини - права на працю.
Сучасний стан ринку праці України характеризується зниженням рівня зайнятості населення, неефективним використанням робочої сили, зростанням довготривалого безробіття. Суперечливість ситуації полягає в тому, що прихована неповна зайнятість та часткове безробіття набули надзвичайного розповсюдження, а рівень зареєстрованого безробіття залишається досить низьким. У зв'язку з цим дуже актуальною стає проблема наукового дослідження різновидів неадекватної, паліативної зайнятості, серед яких одним з найменш вивчених є зайнятість в неформальному секторі економіки.
На міжнародному рівні вивчення проблеми неформального сектора економіки (або більш коротко - неформального сектора) ведеться з початку 1970-х років. Ініціатором досліджень виступила Міжнародна організація праці, до них прилучилися й інші міжнародні організації, зокрема Департамент ООН з міжнародних економічних та соціальних питань, Міжнародний учбовий і науково-дослідний інститут по покращанню становища жінок, Світовий банк. Але їх спостереження стосуються переважно країн, що розвиваються.
В країнах з розвинутою економікою до неформального сектора, як правило, відносять дрібне виробництво в домашніх господарствах для самозабезпечення, діяльність добровільних об’єднань споживачів, взаємний обмін послугами, випадкову чи тимчасову зайнятість. Дослідження в цьому напрямку проводили Е. Фейг, Е. Гіденс, інші науковці. Для України при теперішньому рівні життя і ситуації на ринку праці такий підхід є недостатнім.
В країнах Східної Європи та СНД, які знаходяться у більш схожій з Україною ситуації, неформальний сектор найчастіше пов’язується з так званою тіньовою економікою та незареєстрованою діяльністю, що теж не зовсім адекватно відображає його сутність. Серед дослідників у цьому напрямку - І. Масакова, О. Пономаренко, О. Синдяшкіна, Н. Черніна (Російська Федерація), Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЗАЙНЯТІСТЬ У НЕФОРМАЛЬНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ: МЕТОДОЛОГІЯ, АНАЛІЗ, НАПРЯМИ РЕГУЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок