Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Автономні інвертори як складова частина електротехнологічних установок

Автономні інвертори як складова частина електротехнологічних установок

Назва:
Автономні інвертори як складова частина електротехнологічних установок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,81 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
національний технічний університет україни
“київський політехнічний інститут”
УДК 621.314.27
 
 
Ахмед Бензин
Автономні інвертори як складова частина
електротехнологічних установок
Спеціальність: 05.09.12 – Напівпровідникові перетворювачі електроенергії
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичної електротехніки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Сенько В.І., Національний технічний університет
України “Київський політехнічний Інститут” (м. Київ),
завідувач кафедрою теоретичної електротехніки.
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, старший науковий
співробітник Новосельцев О.В., Інститут
загальної енергетики НАН України,
провідний науковий співробітник;–
кандидат технічних наук, старший науковий
співробітник Губаревич В.М., Інститут електро-
динаміки НАН України, старший науковий
співробітник.
Провідна установа – Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, кафедра промислової електроніки, м.Харків.
Захист відбудеться “_24__”_квітня_2001р. о _15__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.002.06 в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, Київ-56, пр. Перемоги, 37, тел.241-76-62.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці НТУУ “КПІ”.
Автореферат розісланий “__20__”_____03_____2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Б.М.Кондра
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Електротехнологічні процеси і установки (ЕТУ) в наш час широко застосовуються в усіх сферах суспільного виробництва і від їх ефективності залежить рішення найважливіших народногосподарських задач по прискоренню темпів технічного прогресу, інтенсифікації виробництва, різкому підвищенню продуктивності праці і раціональному використанню паливно-енергетичних ресурсів. Проблема електроживлення ЕТУ коштує надто гостро, бо такі установки у порівнянні з іншими споживачами електричної енергії володіють рядом специфічних особливостей: велика різноманітність режимів роботи, наявність ЕТУ з різкозмінним імпульсним, нелінійним характером навантаження, широкий діапазон потужностей (від десятків ват до 100 МВА), напруг (від 12 В до 220 кВ) і частот (від 0,1 Гц до десятків МГц) і ряд інших. Створення систем електроживлення ЕТУ визначається технічними можливостями перетворення параметрів електричної енергії, які в наш час найбільш ефективно можуть бути реалізовані за допомогою напівпровідникових автономних інверторів.
Значний розділ в перетворювальній техніці складають автономні інвертори, які широко використовуються в електротехнологічних процесах, зв'язаних з нагрівом, плавкою і за гартуванням металів, з очисткою і механічною обробкою різних деталей, з дегазацією розплавів металів, з отриманням озону та ін. В останній час з'явилася гостра необхідність застосування таких автономних інверторів в ряді нових технологічних процесів, в тому числі при пошуку, здобичі і транспортуванні нафти, литті алюмінію в електромагнітний кристалізатор, при ультразвуковому прошитті друкованих плат, а також в прогресивних електротехнологічних процесах, основаних на новітніх електрофізичних методах обробки матеріалів, наприклад, плазмових, дугових, імпульсних та ін.
Промисловістю серійно випускається ряд типорозмірів напівпровідникових перетворювачів, основною ланкою яких є автономні інвертори, в діапазоні частот (0,5 ?4,0) кГц і потужностей (320ч2400) ?Вт.
Проте підприємствам і організаціям потрібний більш широкий асортимент типорозмірів напівпровідникових перетворювачів, потреба в яких не задовільнена досі в зв'язку з безперервним розширенням масштабу і областей застосування електротехнологічних процесів, особливо на частотах 810 кГц і вище; промислова експлуатація деяких типів перетворювачів в означеному діапазоні частот виявила ряд проблем, до числа яких відноситься недостатня комутаційна спроможність цих перетворювачів, їх експлуатаційну надійність, яка знижується при роботі на навантаження, що змінюється в широких межах, що істотно зменшує ефективність використання ряду електротехнологічних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Автономні інвертори як складова частина електротехнологічних установок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок